Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldi egyetemre szeretnék...

Külföldi egyetemre szeretnék menni. Ezekben az országokban ingyenes a felsőoktatás? (Ausztria, Norvégia, Svédország, Dánia) Szerintetek melyik érné meg legjobban?

Figyelt kérdés

Milyen árak vannak, mennyire nehéz megélni, lakást találni? Van-e lehetőség egyetem mellett dolgozni?

Hallottam több országról még, hogy eu-s diákoknak ingyenes a felsőoktatás, de ez a négy ország érdekelne igazán. Még nem döntöttem melyiknek nézek utána jobban, melyik nyelvhez keresek tanárt stb. Szüleimre ebben nem tudok hagyatkozni, mert szerintük a szomszéd város egyeteme ugyanannyit ér, mintha vmi puccos külföldiben végeznék... :D Szóval tőletek kérdezem, hogy ti melyik országot választanátok, és miért?

Esetleg személyes tapasztalatokra is kíváncsi lennék :)


2013. aug. 24. 15:44
 1/3 anonim ***** válasza:
91%
Nos, a dániai felsőoktatásról tudok egy-két dolgot, mert engem is érdekelt egy időben a külföldi továbbtanulás, de aztán jobban beleástam magam a dolgokba, és végül arra jutottam, hogy itthon maradok. Ugye itt alapból elvárt az angol C1, mert gondolom angol nyelvű oktatást akarsz. Még itthon kell írnod egy motivációs levelet angolul - persze ezt iskola válogatja -, de ott úgy is megiratnak veled majd egy nemzetközi nyelvizsgát, hogy alkalmas vagy-e egyáltalán. Dániában és Svedországban pl. nagyon drága a megélhetés. (Norvegia még náluk is drágább!) Forintba átszámolva 60-70 ezer alatt nem fogsz nagyon albit/kolit találni, ja meg még egyél is. :) De viszont nagyon készségesek is. Tehát diákmunkát és nyelvtanfolyamatot tudnak biztosítani, mert elvárják, hogy tudd a nyelvüket. Na, még mindig akarod? :D
2013. aug. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Norvégiáról tudok mondani pár dolgot.

Bár igen, az oktatás ingyenes, viszont a könyveket természetesen saját magadnak kell megvenned. Ezek nagyon drágák.

Itt is elvárják a felsőfokú angol tudást, és vagy van Bergens teszted (felsőfokú norvég), vagy mielőtt elkezdesz kint tanulni, részt kell venned alapozó norvég nyelvi oktatáson.

Egyébként ügye van alapképzés, és mesterképzés. Alapképzésből alig van olyan, ami angol nyelven folyna. Mesterképzésen már több lehetőség van.

Lakást...szerintem ne is álmodj önálló lakásról. Maximum egy szobát fogsz tudni finanszírozni, az is legjobb esetben 3000 (-6000) korona (tehát havonta kb 120ezer forint minimum). Diákszálláson is kb 2500 korona havonta a díj.

Egyébként dolgozhatsz is kint, de nagyon nehéz munkát találni, és heti maximum 20 órát dolgozhatsz (nem tudom, miért, vagy hogy ez változott-e).

Enned is kell, azt sem hiszem, hogy meg lehet úszni havi 70-80.000 Ft alatt. És még a közlekedésre, egy bérletre is számolj havi 800-1000 koronát.

Mit szeretnél egyébként kint tanulni? És a magyar egyetem miért nem megfelelő?

Ez a világ egyik legdrágább országa sajnos, szülői támogatás nélkül azt nagyon nehéz megvalósítani, hogy itt tudj tanulni. Svédország hasonló, csak valamennyivel olcsóbb a megélhetés.

Egyébként érdekességből mondom, hogy pl rengeteg norvég jön Magyarországra tanulni pl az állatorvosira.

Én inkább Ausztriát javasolnám, főleg ha esetleg tudsz németül, közelebb is van, olcsóbb is, bár nem tudom, ott milyen szabályozások érvényesek.

2013. aug. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Amin csodálkozom, hogy Németországot kihagytad. Tartományonként változik, van-e tandíj. Nagy-Britanniat talán azért hagytad ki mert tandijas? Itt azt olvasom, jelenleg Skócia ingyenes.


Berlin, és más német városok elég olcsók (Bécshez, Dániához képest), és a jobb német egyetemek, sztem elismertebbek, jobbak pl. a bécsinél is.


Némettel többet érsz MOn és sok más országban mint pl. a Norvéggal v Dánnal - de azért ez nem ilyen egyszerü, mert az a legfontosabb, hogy ANGOLUL jól(!) megtanulj és lehet, h erre egy skandináv országban jobbak a lehetöségeid mint Berlinben (Dániai válaszoló erre tud valamit mondani?).


Én a fentiektöl függetlenül bátorítanálak egy Erasmus-szemesterre vagy más hosszabb tartózkodásra angol nyelvterületen.


Néhány kérdésbe én is beleválaszoltam, ami talán érdekel:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..



http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..

2013. aug. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!