Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szerintetek érdemesebb lenne...

Szerintetek érdemesebb lenne kint tanulni?

Figyelt kérdés

Belgiumban él az egyik ismerősünk a családjával, és kihívtak engem magukhoz jövő nyárra, nyaralni, és azon gondolkoztunk a szüleimmel, hogy mi lenne ha kint maradnék, és ott fejezném be a középiskolát, valamint az egyetemet is ott végezném el.

Szerintetek több lehetőségem lenne ott, mint itt?


2013. aug. 25. 00:16
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Segítene, ha leírnád hány éves/hanyadikos vagy, milyen nyelveket tudsz mennyire(ill. ha jol értem csak most kezdenél?). Ja, és hogy flamand v francia nyelvü reszröl van szó?


Elörebocsájtom, hogy pont Belgiumot nem ismerem, Ausztriaban, Berlinbenban, GBen éltem, hollandiaban voltam parszor, Dániában egyszer.


Egy 'szakmai' elöny, hogy néhány dolgot, mint a nyelveket jobban tanítanak. Nyilván gazdagabb egy átlagos belga iskola, több, jobb ezközöket, pl. számítogéptanitast tud adni. Másrészt egy jó magyar gimi sem rosz.


Ami még fontosabb:

minden bizonnyal más az ottani mentalitás mint a magyar. Európának abban a negyedében(NO, hollandia, stb...) nem annyira a hierarchiára épül egy társadalom ("tanár/igazgato Úr azt mondta") Inkább bátorítanak az önnálló véleményalkotásra mint egy magyar iskolában. Ezt bátran általánosítom a legtöbb Keurópai posztkommunista országra, pedig nem éltem bennük, 'csak' embereket ismerek onnan.

Ez azért elég fontos.



DE:

én a gimi elején kerültem bécsbe, egyedül, koleszba, ami nekem nagyon nem volt jó. Kicsit általánosítok: "Ahova nylevtudás nélküli külföldiként bekerülhetsz, az nem egy elit hely". Nna ez a gimnáziumra is igaz volt...

Nekem nagyon hiányzott egy család és egy hozzám való társaság. Szóval kérdés, h hogy érzed magad.

Szóval ezekre figyelni kell, az élet nem egy excel táblázat, hanem emberekböl áll. A "nyugati iskola mindig zöldebb" nem helyettesíti a barátokat, családot.


Az egyetem más dolog, de az még messze van(életkor?). Emlékeim szerint a holland egyetemek jobbak, és túlélik, ha flamand akcentussal beszélsz. Nem tudom milyen a felvételi rendszer, de a magyarnál sztem nem szívatósabb:)

2013. aug. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!