Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Az edinburgh-i vagy a St...

Bratilla kérdése:

Az edinburgh-i vagy a St Andrews egyetemre mik a felvételi követelmények?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mielőtt feltettem a kérdést, próbáltam megkeresni a választ, de magyar nyelvű leírást nem találtam, angolul meg annyira még nem vagyok jó, hogy olyan oldalakat nézegessek.

Szóval az érdekel, hogy ha Skóciában szeretnék majd dolgozni, mint pszichológus, vagy újságíró, vagy fordító, esetleg idegenvezető, akkor milyen követelményeket kell teljesítenem, hogy felvegyenek valamilyen hasonló szakra az említett egyetemeken? Hány tantárgyból kell érettségizni, melyekből, milyen eredmények és tanulmányi átlag kell a bejutáshoz?


Nagyon, nagyon köszönöm, ha valaki segít!


2013. szept. 2. 21:17
 1/9 Dubi ***** válasza:
23%
Mint ha erre a kérdésre már visszakérdeztem volna... Hogy akarsz fordító vagy újságíró lenni, ha alig tudsz angolul? A pszichológus se semmi szaknyelv szempontjából!
2013. szept. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Még éveim vannak az egyetemig, addigis angol tagozatos lettem. Eddig amúgy még nem kaptam választ a kérdére, szóval nem tudom, mire emlékszel, a kereső sem dobott ki hasonló kérdést, amire érkezett válasz.
2013. szept. 6. 13:48
 3/9 anonim ***** válasza:

Azt meg kell ertened, h az angol egyetemi felfeteli rendszer IS nagyon mas mint a magyar. Sajnos egyik orszagban sem felveteliztem, ugyhogy nem tudok reszleteket, de ilyen oldalakat kell keresned (minden egyetemen van es kb. Ugyanilyen logikaval elerheto) :


[link]


A translate google com-mal elkezdheted elolvasni, de gondolom, h a fogalmak egy reszet nem ismerheted, mert nincs a magyar tarsadalomban.


Ha most elkezdesz keszulni, foleg az angolra ramesz, valamelyik jo UK egyetemre sztem be fogsz jutni. Az Edinburghi europa legjobbjai koze tartozik, asszem no.5 in UK de a times higher education supplement (THE, google.) Rankingben kb. az elso 200 egyetem meg mindig nagyon jo! (Es nagyreszuk a USben van), de inkabb szakspecifikusan keress majd rankinget, ha aktualis lesz.


Csak figyelj, hogy lehetseges, hogy a UK lehet sok mindent szigoritani fog, mire odakerulsz, elvben meg az eubol is kilephetnek, vagy akar mi is :(

Angol nyelvu kepzesek azonban mas orszagokban is vannak, es gondolom ez trend, csak mint B-Terv!

2013. szept. 8. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Dubi ***** válasza:
100%
St Andrews-ban tanulok, írok majd részletesebben a dolgokról amint lesz egy kis időm és energiám. Jelenleg el vagyok havazva, zajlik a Freshers Week és egész héten önkéntesmunkákon vagyok.
2013. szept. 9. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Dubi ***** válasza:
100%

No itt vagyok. Ezekre a szakokra a következőket mondanám magyar jelentkezésnél: UCAS Overall 7.0 min 6.5 mindegyik, legalább 6 érettségi, ebből 2 emelt, az egyik legyen töri, a másik magyar, esetleg egy harmadik angol, IELTS után ez semmiség, de jobban mutat mint a semmi. A nyelvek szerintem középfokon is elegek lesznek, 1-2 mindenképp. A matek-reáltárgyak nem lesznek olyan fontosak, de szeretik a széles körű tudásbázist, ez különösen St Andrews-ra igaz, nem kell emelt belőlük, de az 5-öst elvárnám. Egy filozófia érettségi nagyon sokat dobna a dolgon, ajánlom hogy ha van pszichológia, újságírás, líra, újságírás, rádió vagy bármilyen szakkör, vegyél részt benne, próbálj nyakig belemerülni, hogy később beleírhasd a personal statementedbe és a referenciádba megemlíthessék a tanárok. Ezen felül nagy előny, ha közösségi személy vagy, azaz szervezel és segítesz a többieknek, erre is érdemes kitalálni valamit. Ha tudsz ajánlást szerezni újságírótól vagy bármilyen szakembertől, az is tuti, esetleg munkatapasztalatot szerezni... Vagy önkéntesmunkákra menni (azt nagyon szeretik)...


Amire felhívom a figyelmedet; ne adj alább az elvárásoknak, sőt, próbáld meg túlteljesíteni őket! Sok kiváló diák jelentkezik ezekre az egyetemekre, csak a legjobbak kerülnek be, nem az átlag.


Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok.

2013. szept. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Khaleesi98 válasza:
0%
Ha a skot egyetemekre januar a jelentkezesi hatarido,es az erettsegi majusban van,akkor megis hogy tudjak beleszamitani?
2015. máj. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Csak a jelentkezést kell beadni januárban. Az érettségit akkor küldöd be, amikor megkapod.
2015. máj. 15. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A magyar egyetemekre is február a jelentkezési idő, mégis megoldják valahogy...
2015. okt. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Köszke
2017. szept. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!