Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van itt olyan, aki külföldön...

Van itt olyan, aki külföldön tanul és kapott a magyar államtól diákigazolványt?

Figyelt kérdés
láttam h van rá lehetőség, de nem tudom mi haszna. Ha hazajövök elvileg utazhatok féláron a külföldi diákommal is nem? Ha kérek itteni diákot azért fizetnem kell, de megéri? van aki kiváltotta?
2013. szept. 11. 12:17
 1/8 anonim ***** válasza:

igen, en meg egy eve is ezt csináltam. Normális magyar diákot kapsz, csak az intezmeny neven valami "külföldi intezmeny" áll.

Kell hozza a külföldi tanulmányi igazolás (ilyet kb. mindenhol automatikusan adnak)... meg egy diákigazolvány, azt hiszem ennyi.


Az oktatásügyi minisztériumban a parlamenttöl 2 percre csinálnak ilyet, bár néha valtoztatjak, pontosan hol. Asszem a "Központi Ügyfélszolgálati Iroda" az illetékes, telefonon megmondják.

[link]


Hogy a nem-budapestiek mit csinálnak, nem tudom...!

2013. szept. 12. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm,de szükséges ez? Van külföldi diákom,az is érvényes kéne,h legyen,akkor minek fizessek!?
2013. szept. 12. 11:04
 3/8 anonim ***** válasza:

Megint en...

Nem az a par ezer forint faj, hanem a z ido meg a szaladgalas...

Sztem szukseges. Amit irtal, abbol azt gondolod, h MO minden eus diakot tamogatni akar felaru kevezmenyekkel? Asszem nem...

Lehetnek azert muzeumok ahol elfogadjak a kulfoldit is, nemhivatalosan, de a nagy tetel a BKV berlet vagy a MAV.


A mde.hu becsi diakegyesulet, az woldalukon v emailben tudnak konkretat mondani.

2013. szept. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

én erre hagyatkoztam, idézek a BKV honlapjáról:

"6. K: Nemzetközi diákigazolvánnyal, külföldi diákigazolvánnyal vehetek-e diákbérletet?

V: Az EU tagállamaiból és az Európai Gazdasági Térségből érkező diák, az érintett tagállamokban kibocsátott diákigazolvánnyal, nemzetközi diákigazolvánnyal, 16 éven aluli külföldi gyermek esetében útlevél vagy személyi igazolvány alapján használhatja a tanulóbérletet."


ezek szerint az én külföldi diákom, sőt a nemzetközi diákom is érvényes nem!?

2013. szept. 12. 21:38
 5/8 anonim ***** válasza:

még mindig en...


"V: Az EU tagállamaiból és az Európai Gazdasági Térségből érkező diák, az érintett tagállamokban kibocsátott diákigazolvánnyal, nemzetközi diákigazolvánnyal, 16 éven aluli külföldi gyermek esetében útlevél vagy személyi igazolvány alapján használhatja a tanulóbérletet."


Hú...

bakker, a BKV nyelvi leleményéhez én kevés vagyok mint mackósajban az alkohol!! Akkor most csak 16 év alatt, vagy föl kell hozzá mutatni egy gyereket is vagy hogy??

Javaslat: vagyd be, mit ír az angol/német nyelvü lapjuk, taán az érthetöbb...


De ez az az eset, amikor egy BKV pénztár közelebb van mint az internet :-) Es sztem az MDE-sek(link elözö válaszomban) erre is tudnak válaszolni.

2013. szept. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
én egyszer megkérdeztem a pénztárost és azt mondta h az jó így, de még nem volt h ellenőr elkérte volna tőlem a diákot..addig kicsit idegesen utazgatom :D
2013. szept. 14. 01:04
 7/8 A kérdező kommentje:
elolvastam németül és ez van leírva, h külföldi diákkal VAGY nemzetközi diákkal VAGY 16 év alatt személyivel lehet igénybe venni. Nekem van külföldi diákom(igaz nálunk azon nincs fotó) és van nemzetköz diákom is. na jó szerintem ez így oké lesz :D
2013. szept. 14. 01:08
 8/8 anonim ***** válasza:

Jah, tényleg, bizony nem gondoltam volna.

Azért a MÁV kedvezmeny se kutya, kérdezd meg ott is.

Vicces, h a német szöveget kell megneznia az embernek, h megertse...!


Lehetséges, hogy valamelyik EUs irányelv miatt (állampolgárság nem lehet érv) lett így...?

2013. szept. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!