Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Magyar állampolgárként használ...

Magyar állampolgárként használhatok-e nemzetközi diákigazolványt BKV diákbérlet vásárlására?

Figyelt kérdés
Magyar állampolgárként, passzív féléves diákként szeretnék diákbérletet vásárolni. Mivel összesen 2 hónapig passzív féléves diák vagyok (és úgy tudom akkor nem vehetek diákbérletet, mert nincs érvényes matrica a diákomon) nem szeretnék 10.000 Ft-os bérletet vásárolni. Úgy tudom a nemzetközi diákigazolvány kiváltásához egy érvényes diákigazolvány kell, ami ugye még októberig van. Tehát a nemzetközit még ki tudom váltani ezzel, ami ez év dec. 31-ig érvényes. A kérdés az, hogy miután az itthoni diákom okt. után elvileg érvénytelen lesz, még a fennmaradó 2 hónapban tudok-e hivatkozni a nemzetközi diákra?
2010. szept. 19. 19:13
 1/1 anonim válasza:
A nemzetközivel nem utazhatsz Mo-n kedvezményesen. Mármint ha magyar oktatási intézményben tanulsz. Mi is gondoltunk erre, meg is kérdeztük A BKVtól írásban, hogy elég-e a nemzetközi (mert elhagytuk a rendes diákot), de sajna nem elég.
2010. szept. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!