Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan tanulhatnék külföldön...

MBS kérdése:

Hogyan tanulhatnék külföldön tovább? Anglia, Skócia. Több információ bent.

Figyelt kérdés
Külföldön szeretnék továbbtanulni, jelenleg végzős vagyok egy gimnáziumban és külföldre szeretnék továbbmenni. Az itthoni cégeket akik ezzel foglalkoznam ki szeretném hagyni. Melyik iskolákra érdemes Angliában illetve melyikekbe Skóciában? Örülnék minden kis morzsának.

2013. szept. 16. 13:05
 1/5 dalta válasza:

Szia! Szerintem meg kéne keresned azokat a kisebb állami iskolákat, amik nagyon eldugott helyen vannak - ugyanis nyugaton létezik olyan törvény, ami előírja, hogy minden állam által finanszírozott főiskolán/egyetemen X százalék diáknak adnak ösztöndíjat Kelet-Európából. Fel kéne kutatni, kik adnak ilyeneket. (A Soros is ezeket túrja ki világszerte, aztán adogatja nekünk, mintha ő fizetné...)


Angolul mennyire tudsz? Általában van egy angol intenzív tanfolyam a rendes suli előtt, csak akkor engednek tovább. Én egy ilyet végeztem (ingyen) Amerikában.(21 éve)

Sok sikert!

2013. szept. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hello! Igen ez jó ötlet. Hát egyelőre középfokú nyelvvizsga és érettségi van, de most emelten gondolkozom.
2013. szept. 20. 14:14
 3/5 anonim válasza:
[link] nézdmeg a srác blogját,most ment londonba tanulni, sok tapasztalatot írt
2013. szept. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Komplikato válasza:

Mondjuk azért nem mindegy, hogy Anglia, ahol ugye nem rég emelték majd' háromszorosára a tandíjat, vagy Skócia, ahol több intézmény INGYENES. Cserébe talán nem annyira nevesek.


Egyébként nemrég véletlenűl betoppantam egy oldalra, amin Prágai egyetemek voltak felsorolva. Kicsit közelebb van. És van ott 4-5 amerikai egyetem kihelyezett oktatása is, nyilván angolul ...

2013. szept. 22. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem. És Skóciában, hogyan lehetne megtalálni azokat amik ingyenesek? Illetve, hogy mi a követelmény oda meg ilyesmi? Meg a prágaiakat amiről te beszélsz?
2013. szept. 22. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!