Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mi szükséges Angliába való...

Mi szükséges Angliába való kiköltőzésnél 2 főnek?

Figyelt kérdés

Ha modjuk Bristolba költöznék!

-Mennyi pénz kell minimum az induláshoz?

(útiköltség,albérlet,kaukció meg hogy meg tudjunk élni mig nincs állás,stb.)

-Milyen okmányok szükségesek hozzá?

-Interneten hol tudok albérletett keresni esetleg állásra jelentkezni?

Bármi féle jó tanács érdekel!


2012. jan. 8. 21:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Én alig 30km-re lakom Bristoltól.

-Mennyi pénz kell minimum az induláshoz?

Számolj a következőkkel:

-repülőjegy ára.Ha Bristolt választod,akkor jó,mert van repülőtere,és régen odament a raynair járat..Gondolom van más járat is ami Bristolba megy.Ha nincs akkor számold hozzá a buszjegy árát.(Lutonról indul közvetlen buszjárat Bristolba)

-szoba bérlés+ kaució.

Bristolban egy kis szoba 70-90 font/hét a bérleti díj.Ha ketten vagytok,és dupla szobát bérelnétek akkor 90-150 font/hét az ára.Az ár függ attól,hogy hol van.Inkább számolj a magasabb összeggel(ha olcsóbb akkor marad pénz)

Szoba esetében először 1 hét bérleti díj,és + 2 hét depositot kell fizetni.

Ezen kívül számolni kell ami még kiadás :10 font angol sim kártya.Erre szükséged lesz,ha munkát keresel,mert csak angol telefonszámot hívnak fel.

Az étkezésre nem tudok mit írni,mert ti tudjátok,hogy mennyire vagytok válogatósak,vagy spórolósak..De nagyjából 2 ember esetében heti 50-60 fonttól lehet számolni a kaját.


-Milyen okmányok szükségesek hozzá?

Ami kell:

-útlevél

-bankkártya

-N.I.number card

-bejelentett lakcím

- angol sim kártya

Ezeket mind ingyen megtudod szerezni,el tudod intézni(kivéve a sim kártyát)

-Interneten hol tudok albérletett keresni esetleg állásra jelentkezni?


Albérletet nem fogsz tudni nézni neten keresztül,azt csakis személyesen.Hacsak nem egy magyar ügynökséghez akarsz menni.A munkával ugyanez a helyzet.Ha nem akarod,hogy átvágjanak,ha elég jól tudsz angolul,akkor itt kint is találsz melót magadnak.Az angol munkaközvetítő cégek megbízhatóak,és elég sok van..

Jó tanács: Csak akkor gyertek ki,ha tudtok angolul..Nyelvtudás nélkül nem fogtok kapni melót..

2012. jan. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Szia! Én konkrétan Londonról tudnék adni hasznos linkeket,ahol mindenféléről találsz hirdetéseket: munka,szállás.Ajánlom a kiadó szobákat,mert azok a legolcsóbbak.Én is tervezem a barátommal a kiutat,és mi fejenként 300ezerre kalkuláltuk.(ebben fejenként benne van a repülőjegy oda vissza,1 havi szállás és egy kis +pénz)

[link]

[link]

2012. jan. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

kedves második.

a magyaroklondoban oldallal óvatosan kell bánni,mert ők átvágják az embert.Egy csomó pénz elkérnek,elhitetik veled,hogy ha tőlük bérelsz szobát,akkor lesz munkád is.Amikor meg kimész,jön a a hideg zuhany.A szobát megadják(hiszen ők csak szobát adnak ki,kicsit drágábban mint amennyiért te magad is találnál)A depositot rögtön elkérik,és a munka annyi,hogy a kezedbe nyomnak egy listát amin fel van sorolva London munkaközvetítő irodái.Lehet menni állásért..

2012. jan. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az infokat főleg az 1. válaszadótól!

Ha valaki még tud valami jó tanácsot jöhet!

Ám és is ugy minimum 300 ezer /fővel számoltam!

Ja és vonattal mennénk Londonig

Bp-München-Paris-London

Londonból meg csak valahogy eljuttunk Bristolba!

2012. jan. 8. 23:02
 5/9 anonim ***** válasza:

első vagyok.

Akkor Londonban tovább tudtok menni vonattal Britolig,vagy busszal ahogy korábban is írtam..

Kíváncsiságból kérdezem,hogy miért pont vonat?? Csak azért kérdezem,mert ez a legdrágább tömegközlekedési eszköz..Sokkal többe fog kerülni így az út is nektek..

2012. jan. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
22.14-es: miért, mire számítasz???? a londoni magyarok nem munkaközvetítő cég, azért vannak, hogy az újonnan kitelepülteknek segítsenek elkezdeni. pl. adnak szállást, és ötletet, hol keress munkát. nem munkaadók!szerinted egy angol lakásügynökség fog adni bármilyen listát, hogy hol keress állást? lakást se fog adni, míg nem dolgozol, dolgozni meg nem vesznek fel bejelentett lakcím nélkül...
2012. jan. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

22.14-es vagyok..(első vagyok)

Nekem 8,hogy mit csinál a magyar ügynökség.csak figyelmeztettem a kérdezőt,hogy nagyon ne dőljön be nekik,hiszen nem hiába perelik többen is..

Nekem sosem volt szükségem rájuk,én nélkülük is jól boldogulok..

2012. jan. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nekem se, lévén, hogy nem londonban vagyok, nem is voltam soha. de attól még tény marad, hogy nem arra van, amire gondolják. és a tesóméknak meg jók a tapasztalataik.
2012. jan. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Azért vonat mert a repülőt a párom nem birja plusz a vonatról azért a tájat még jobban lehet élvezni! Ja meg azért mert az belvárostól belvárosig megy!
2012. jan. 23. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!