Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Érdemes Olaszországban továbbt...

Érdemes Olaszországban továbbtanulni egyetemen?

Figyelt kérdés
2013. szept. 16. 18:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Olaszország elég drága hely - mind a megélhetés, mind az egyetemi tandíjak szempontjából. Szerintem csak akkor éri meg, ha van ösztöndíjad vagy meg tudod fizetni.


Az olasz egyetemek messze nem számítanak olyan elismertnek, mint mondjuk a német vagy a francia társaik, a britekről nem is beszélve. Viszont pár híres egyetem egészen jónak számít, jobb helyezést érnek el évről-évre a ranglistákon, mint az itthoni legjobbnak számító ELTE és SZTE.


Pl. a Bolognai Egyetem a 188. legjobb a világon, míg az ELTE és az SZTE bőven az 500. felett van.

Általában az olaszországi egyetemek a humán vonalon erősebbek, pl. a fent említett Bolognai Egyetem "Arts & Humanities" kategóriában az 57. legjobb a világon, ami nem rossz teljesítmény, főként úgy, hogyha tekintetbe vesszük, hogy az amerikai és a brit egyetemek szinte teljesen egyeduralkodóak az egyetemi ranglistákon.


Viszont ha pl. műszaki vonalon szeretnél továbbhaladni, nem biztos, hogy Olaszország az ideális választás számodra, ez esetben inkább Németország, ugyanis az ottani műszaki egyetemek világhírűek.

2013. szept. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
(Megjegyzés: csak az SZTE van benne a top 500-ban)
2013. szept. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!