Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mi minden kell ahhoz, hogy...

Mi minden kell ahhoz, hogy Németországban vagy Ausztriában menjek egyetemre?

Figyelt kérdés

Azt tudom,hogy a C1-es nyelvvizsga szűkséges.

Lesz érettségim jövőre, mi minden kell még?

Felvételik vannak? Egyáltalán nem vágom.

Meg,hogy hogyna számolják a pontokat stb.


Köszönöm a segítséget! :)


2013. szept. 16. 19:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Rákerestél már a GYKn a két tucat hasonló kérdésre?

Ezentul minden egyetem, föiskola honlapján ott a hivatalos verzió. Annyit érdemes tudni, h Németországban a tartományok szerint nagy különbségek lehetnek, pl. tandijban is.

Emlékeim szerint a magyar 'pontokat' NOban sem ismerik el direktben, Ausztriában meg pláne nem ez a tema.

Élettapasztalat alapján részletek ismerete nélkül találgatok: Ha normális az iskolai teljesitményed, Sztem a nyelv a szük keresztmetszet.


(Bécsben, berlinben tanultam, de fölvételiznem szükebb értelemben nem kellett)

2013. szept. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia,


en iden Nemetorszagban kezdem a tanulmanyaimat es tobb szakra, egyetemre is jelentkeztem, ugyhogy valoszinuleg tudok segiteni.


Ausztriarol nem tudok, de itt a C1-es nyelvvizsgat keves egyetem fogadja el, max jelentkezesnel, amugy le kell tenni a DSH-t, Goethe C2 vagy ekvivalens testdafot, mindet a C2 szintnek megfelelo eredmennyel.


Nekem Goethe C1-esem volt mar korabbrol, de le kellett tennem valamelyik C2-est, igy a testdafot valasztottam.


A magyar erettsegirol: szakonkent valtozo, hogy megfelel-e. Ami fontos, hogy minimum 2 emelt szintu vizsgatargyad legyen, kulonben nem vehetnek fel! Szakonkenti targyi megkötes is van, de ez itthonrol is ismert. Leirast idemasolom, az anabin.de 100% megbizhato forras, minden kulfoldi bizonyitvany eseten:


"Allgemeine Mindestvoraussetzungen:


Mindestens zwei der fünf Pflichtprüfungsfächer (Ungarisch, Mathematik, Geschichte, Fremdsprache, 1. Wahlfach) müssen auf dem höheren Niveau (emelt szint) der beiden wählbaren Niveaustufen absolviert worden sein.


Fachspezifische Mindestvoraussetzungen:


Mindestens ein Fach, das auf dem höheren Niveau (emelt szint) absolviert wurde, muss die fachspezifischen Anforderungen des gewünschten Studienganges erfüllen.


Darüber hinaus sind konkrete Anforderungen für folgende Studienbereiche zu berücksichtigen:


Technik, Naturwissenschaften, Medizin


zwei Fächer aus dem mathematisch-naturwissenschaftlichen und/oder technischen Bereich auf dem höheren Niveau


Sozial- und Wirtschaftswissenschaften


Mathematik auf dem höheren Niveau


Geisteswissenschaften, Philologie


Fremdsprache auf dem höheren Niveau"


Az erettsegidet, hacsak az iskolad nem ketnyelvu es nemet/angol esetenkent francia nyelven allitja ki, az OFFInal kel leforditani. Hiteles es hivatalos forditas kell legyen, mast nem fogadnak el. Ez a bizonyitvanyod hosszatol fuggoen kb 15-17 ezer forint... Sajnos mashogy nem lehet megoldani, max a forditast mashol csinaltatni, de a hitelesitest mindig borsos aron adjak!



He meg valami erdekel, irj nyugodtan :-))

2013. szept. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Köszi szépen
2016. júl. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!