Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ausztriába esetleg Németország...

Ausztriába esetleg Németországba mennyi esélyem van, hogy felvegyenek? És mi kell ahhoz, hogy bejussak?

Figyelt kérdés

Szakok: orvosi/általános/, pszichológia, genetika, molekuláris biológia, biokémia, nemzetközi kapcsolatok esetleg valamilyen közgazdaságtan...

még 3 évem van a német nyelv tökéletesítésére / egy éve tanulom, szóval van még mit csinálnom/

Szeretném tudni, hogy mik kellenek ahhoz, hogy bejussak, mert időben elszeretném kezdeni a felkészülést..

Jó tanuló vagyok, nyelvekkel nincs problémám, most is idegen nyelven tanulok...

Melyikre vennének fel felvételi nélkül?


2013. szept. 21. 23:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia,


en Nemetorszagban kezdem most oktoberben a tanulmanyaimat, pszichologia szakon. Az orvosi utan ide a legnehezebb bekerulni, de nem lehetetlen ;)


"Felveteli nelkul", ilyen nincs, max olyan, hogy a bejutas hatarat alacsonyan huzzak meg.


Ami mindenkepp kelleni fog itt:


C2-es nyelvvizsga (Testdaf min 4x4-es eredmennyel, DSH-2 vagy 3-as szint, Goethe C2: ezeket elfogad minden nemet egyetem. C1-eset is sokan elfogadnak jelentkezeskor, de beiratkozasig le kell tenni a C2 szintet.


Erettsegid: min 2 targy emelt szinten, az egyik targy ebbol kotelezoen szakterulet beli legyen - ez minden szakra ervenyes


Amugy az osszkriterium az anabin.de oldalon szerepel


hochschulkompass.de oldal szerintem segithet tovabb

2013. szept. 22. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!