Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen alapítványok szerveznek...

Milyen alapítványok szerveznek Dél-Korába cserediákprogramot? Esetleg valaki járt már kint így? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2013. szept. 22. 19:38
 1/7 anonim válasza:
ez engem is érdekelne :)
2013. szept. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

előző vagyok,

még nem értem a végére de lehet hogy hasznos :)

[link]

2013. szept. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Már utána jártam és kaptam is e-mailt. Nem szerveznek Dél-Koreába cserediákprogramot.
2013. szept. 22. 21:16
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak nem egy k-popper?! :D


Egy ismerősöm viszonylag hosszabb időt töltött kint, leírom amiket ő mesélt. Kezdjük a negatívumokkal:

1. Szinte mindenki plasztikázott, csinos, divatos és karcsú, de ez egy idő után zavaró, nyomasztó érzés

2. A dél-koreai iskolákban köztudottan rossz a hangulat, a tananyag száraz, a diákokat kevés sikerélmény éri, a kiemelkedő tehetségeket kevésbé díjazzák mint nálunk

3. Nem törődnek túlságosan a vendégekkel, csak akkor segítenek, ha megkéred őket valamire

4. Az eltérő kultúra miatt a számunkra alapvető udvariassági formák hiányoznak és ez kommunikációs problémákra adhat okot

5. Lassan népbetegségé nyilváníthatnák hiúságot: Nem csak divat a metroszexualitás, hanem egyenesen elvárt, főleg a 40 év alattiak körében

6. A nagyvárosoknak nincs saját hangulata (mint pl. Párizs, Krakkó, Róma), szimplán csak beton- acél- és üvegdzsungelek

7. Nőként még nehezebb érvényesülni, mint nálunk, pláne ha nem vagy 110%-os bombanő hosszú, feszes lábakkal

8. Az egyéniség nem menő. Sokan lenézik a különcködőket.


Viszont pár elképesztően jó dolgot is mesélt:

1. A tévétől elkezdve a rádión, a magazinokon át az utcai plakátokig mindenhol az éppen aktuális idolok arcképébe szaladhatsz és gyönyörködhetsz, a boltok is nagyon ráálltak erre a témára

2. Ha szimpatikusak a flower-boy-féle szép arcú, szép hajú, visszafogott eleganciával öltözködő fiúk, akkor ott találsz párat

3. Franciaország után a világ 2. szépségipari- és divatközpontja Dél-korea

4. A plasztikai és egyéb korrekciós műtéteket végző sebészetek színvonala nagyon magas, az árak megfizethetőbben mint nálunk

5. Nagyon jók a show-műsorok, a tévével tanulni és szórakozni is lehet egyszerre

6. A koreai nyelvet beszélni és írni is könnyebb (a többi ázsiaihoz képest)

7. Osztályon belül jellemző a hierarchia kialakulása és megtartása a sulikban. Ha jó helyre kerülsz be, akkor valószínű, hogy ott is maradsz egy darabig és rajongással vegyes tisztelettel néznek majd rád

8. A hivatalos nagykoncertek ugyan méregdrágák, de legalább lehetőséged nyílik egy légtérbe kerülni a kedvenceiddel


Remélem segíthettem azért valamennyit! Ilyen szervezetről nem tudok, de ha létezik én is utána nézek majd.

Szurkolok, hogy sikerüljön eljutnod Dél-Koreába! ;)

2013. szept. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igazából semmit se segítettél :D De annyi hülyeséget összehordtál, hogy az nem igaz!

Nem vagy k-popper vagy mi xd Nem hallgatom a zenéiket. Szimplán ki akarok menni, voltam már több helyen Eurpópában cserediákprogramon és most egy Ázsiai országba akarok kijutni. Japánban már túlzásba viszik sokhelyen az udvariasságot és a tiszteletet, hallottam , hogy sok családból úgy kellett menekülni és átrakatni magát másik családhoz. Kína alap nem szimpi, már a csapból is kínai víz folyik lassan. Korea viszont számomra még érintetlen :D Nem sokat tudok róla, viszont az hogy miundenki vékony és agonplasztikázott az enyhe túlzás. Oda is eljutott már az amerikai kaja és a diákok szünetekben már inkább olyat esznek mint rizst, halat és zöldséget. Továbbá a fiatalabb kategória eleve kezd átmenni európai és amerikai étkezésbe. A plasztika, meg olyan izéé egyéni szoc. problem. Ha ennyire nincs megelégedve magával műtesse meg magát ha attól boldogabb lesz, engem nem befolyásol, ha valaki máshogy néz ki. Van annyira önbizalmam, hogy egy nálam így szebb (?) ember ne okozzon nekem lelki traumát, hogy basszus ennyi szép embert egy helyen. Egyébként egyetemen akarok majd kint tanulni, ez a célom, de előtte ki akarok menni és meg akarom ismerni az országot, nem csak olvasni róla. mivel 17 vagyok így nehéz csak fogni magam és kicuccolni, de egy cserediák programot jó lenne találni. :)

2013. szept. 22. 22:52
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja és cask annyit tennék még hozzá, hogy Amerikába se Justin Bieber és Rohanna miatt mennék, attól még hogy meghallgatom egy-két számukat. :D Elég buta dolog lenne.
2013. szept. 22. 22:53
 7/7 A kérdező kommentje:
És bocsánat a helyesírási hibákért . :/ :D
2013. szept. 22. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!