Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » A műegyetemnél mennyivel...

A műegyetemnél mennyivel nehezebb elvégezni a Harvard vagy a Yale egyik hasonló szakát?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy így elég egyszerűnek tűnik a kérdés, de azért próbáljatok meg válaszolni.
2013. okt. 1. 19:20
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Nem nehezebb elvégezni. Egy adott egyetem nem attól van az egyetemi rangsorainak az élén mert a legnehezebb elvégezni, hanem a legtöbb pénz oda összpontosul és kutatás jár az élvonalban.
2013. okt. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És szerinted az helyes gondolkodás, ha a Harvardot egyféle befektetésnek tekinteném. Mert onnan kikerülve olyan állásom lesz, hogy sokkal több pénzt hoz, mint amennyit otthagytam
2013. okt. 1. 20:16
 3/9 anonim ***** válasza:

Én azért nem lennék olyan biztos, h olyan egszerü. A csucsegyetemek a legjobbakból válogathatnak. Nyilván ahhoz mérik a dolgokat. Biztos szakfüggö, stb. de azt saccolnám, hogy egy 'átlagos', nem osztályelsö BMEs Informatikus nehezebbnek találná az MIT megfelelö szakát. Az viszont biztos, hogy NAGYON másnak: szokások, tanár-diák arány, attitüdök stb.

Persze általánosságban nehez megvalaszolni, a két ország annyira más, pl. az amerikai gólyák lehet, lehet, h kevesebb matekot tudnak, még ha csúcsegyetemre mennek is, stb.

Sajnos csak találgatok (a berlini humboldtra jártam)

2013. okt. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egy biztos vállalkozó szellemű gondolkodás. De ha felvesznek akkor az már egy alap hogy látják benned a potenciális diplomást..tehát esélyes hogy elvégzed. Biztos hogy jó befektetés, ha van rá pénzed..

Sok sikert hozzá.

2013. okt. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

# 3 vagyok


Még azt hadd meséljem el, hogy Berlinben a PhD-m végén a 'Falling Walls' konferencian egy ivy-league-s jenki srác mellett ültem, aki akkor éppen 1 félévet NOban töltött, és megkérdeztem, mennyire látszanak számára szegénynek a Német egyetemek. A válasz: igencsak. Náluk, ha pl. egy diplomamunkásnak a kutatási projektjéhez szüksége van néhány ezer(nem emlékszem konkrétan) dollárnyi ezközre/utazásra, az nem probléma, ráadásul ezt nem is mérnökökre, hanem az "ever so poor" szociáltudományra mondta. Szóval a lehetöségek már BSc/MSc szinten is hatalmasak, más kategóriájú egyetemhez képest. Nyilván olyan embereket próbálnak szerezni, akik ezekkel a lehetöségekkel élni is tudnak, maximális eredményeket produkálnak!


Ha jól értem, úgy érzed, van valamekkora esélyed, hogy odamenj, és esetleg hitelböl finanszíroznád (találgatok persze) Igen, pénzügyi értelemben (is) jó befektetés - amennyiben valamelyik nyugati országban szeretnel maradni jópár évet.

Amennyiben szeretnél már pár évvel a végzés után valamikor MO-ra/KeletEUba visszajönni, talán érdemes kicsit jobban utánanézni, hogy a fölvett "diákhitel" mennyire válhat adósságcsapdává, hiszen a MOi bérek alacsonyabbak (persze az életminöséged ettöl lehet magasabb...). Az is lehet, hogy végeredményben nem akkora gond, sok országban nagyon rendes elöírások vannak az ilyen típusú hitelekre, pl. ha nincs munkád nem kell fizetned, stb.


Kben is, ha fölvennének egy Ivy league-ba, illetve már mikor beadod, kutasd át az ösztöndíjas oldalakat. Egy Harvardra való fölvétel önmagában is komoly ajánlólevél, nyilván MO-nak, az EUnak is hosszútavon stratégiai érdeke, hogy sok itteni is odajárjon, erre lehet, h tudsz kapni támogatást. És ha ilyen helyre akarsz jelentkezni, képesnek is kell lenned ezt kideríteni! pl. ilyen oldalakkal lehet kezdeni: [link]


Ja, az is lehet, h Oxford v Cambridge-be könnyebben szerzel ösztöndijat (Sztem a presztizsük gyakorlatilag ugyanaz). A penzügyekröl, ösztöndijakrol szerintem itt a GYKn is csomó informacio van, pl.:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..

2013. okt. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2013. okt. 3. 17:38
 7/9 anonim ***** válasza:

elözö vagyok...

izé, csak beleolvastam az altalam sebtiben megadott GYKs linkbe, hát... az elsö oldal után kabaré :-/

Nnamindegy, nem is kell megrágnom a falatot neked, a lenyeg: google is your friend, az egyetemi honlapok is:), és miután megvannak alapinfrmációid, már kérdezni is szabad (emailben a megfelelö prospective student office-t is)

2013. okt. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
#5 gyalázatosan fogalmazol. A helyesírásod is khm khm... nem 100%.
2013. dec. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Még is hasznosabbnak bizonyult mint te.
2014. jan. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!