Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van értelme külföldön érettség...

Van értelme külföldön érettségizni (Angliában)?

Figyelt kérdés

Most vagyok 10.-es, minden tantárgyból ötös. Emelet szintű nyelvi osztályba járok. Matekot és a föcit szeretem és mindenképpen valamilyen pénzügyi pályán szeretnék elhelyezkedni. Angolból nyáron tettem egy középfokú nyelvvizsgát, ha minden jól megy tavasszal meglesz a felsőfokúm, természetesen szeretnék minél nagyobb szókincset összeszedni. És esetleg nyáron vagy jövő ősszel a középfokú németem. A továbbtanulást semmiképpen sem Magyarországon képzelem el. Egyetemi felvételinél számít valamit, hogy magyar vagy angol érettségit teszek?

Tudom, hogy egyetemenként eltérő, de úgy általánosságban kérdezem. :)


2013. okt. 11. 19:45
 1/3 anonim ***** válasza:
ezt az (angol) iskola honlapján tudod megnézni. a követelmény ki van írva minden uniós ország számára az adott egyetemre, így Magyarországé is. plusz nem elég oda a sima Magyarországon elfogadott nyelvvizsga, még akkor sem, ha az felsőfokú. Oda IELTS kell, és azt is megtalálod a követelményekben, hogy hány pontot kell ott elérned. Általában az 6 vagy 6.5 körül van.
2013. okt. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az IELTS/TOEFL nyelvvizsgával tisztábban voltam, engem csak az érdekelne, hogy továbbtanulási céllal (külföldi egyetem) megéri-e Angliában érettségizni?
2013. okt. 12. 09:19
 3/3 Dubi ***** válasza:
Nem hiszem, hogy bármelyik opció hátrányos helyzetbe hozna a másikhoz képest. A kérdés itt is az, miből milyen szinten vizsgázol le és milyen ajánlásod/PS-ed van. Viszont az UK-ban a középsuliban mások a követelmények, mint itthon. Higher vagy Advenced mindenképp kell az általad választott tárgyakból, de az a magyarnál "emeltebb", legalábbis nagyobb tudásbázisú. Pl A-Maths-en deriválnod, integrálnod kell, A-Chemistryn pedig Gibbs energiával számolni, hogy végbemegy e egy adott reakció meg hasonlók. Egyetemen első évben felhoznak ugyan arra a szintre minden diákot, szóval ha itthon érettségizel le, akkor sem kell aggódnod, hogy túlságosan le leszel maradva az egyetemen.
2013. okt. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!