Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mivel tudnám meggyőzni a...

Bratilla kérdése:

Mivel tudnám meggyőzni a szüleimet, hogy engedjék meg, hogy külföldi egyetemre járhassak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most vagyok 11.-es, és már vészesen közeledik az egyetem. Szeretnék Írországba (Dublin) vagy Skóciába (Edinburgh) járni, de a szüleim nagyon tiltakoznak ellene. Pedig nem örökre elhagyni akarom az országot, csak világot látni, új embereket megismerni, akiknek különbözik a felfogása a magyarokétól. És felmérni, vajon tényleg annyi lehetőség várhat-e külföldön. A szüleimnek az elsődleges problémája szerintem, hogy féltenek, amiért ilyen messzire mennék. Meg gondolom a pénz miatt is aggódnak. De hogyan tudnám őket meggyőzni? Másoknak ez könnyen megy?


Köszönöm előre is a választ!

(Bocsánat, hogy ilyen személyes kérdéssel írtam ebbe a kategóriába, de itt talán többen szembesültek már ezzel a problémával.)


2013. okt. 31. 10:43
 1/1 anonim ***** válasza:

"Meg gondolom a pénz miatt is aggódnak"

Ha nincs rá pénz, akkor nem várhatod el, hogy megengedjék.


Nézzél utána, hogy milyen lehetőségek vannak ara, hogy minél olcsóbban kijöjjön, számold ki pontosan az összeget, gondold végig, hogy mennyit tudnál beleadni.

2013. okt. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!