Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mi kell ahhoz, hogy külföldi...

Mi kell ahhoz, hogy külföldi egyetemen tanulhassak a sok pénzen és a kiváló nyelvtudáson kívül?

Figyelt kérdés
Tudom utóbbit sokkal könnyebb megszerezni, mint az előbbit, de mi kell még?

2013. nov. 11. 21:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Az EU-n belül nincsen szükséged semmi féle vízumra, ha erre gondoltál. Ugyan olyan jogod van oda járni, mint bármely hazai iskolába. És még hozzá jön az is, hogy Itt Skóciában nincsen tandíj sem, szóval lehet, hogy olcsóbban jössz ki, mint egy magyarországi egyetemmel.
2013. nov. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
magyarországi egyetemen sincs tandíj, csak úgy kell hozzá tanulni ;)
2013. nov. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat. Igen, szívesen tanulnék Skóciában pl az Edibrughi Egyetemen, mert ha jól tudom ott van olyan szak is, ami Magyarországon nincs és én pont azt szeretnék tanulni, de úgy olvastam egy leírásban még egy éve, hogy ott is van tandíj 9000 Font/félév, de lehet, hogy ez csak az angolokra vonatkozott:)


Mi a helyzet az USÁ-val? Én, mint programtervező informatikus hallgató szívesen tanulnék az "informatika hazájában".

2013. nov. 11. 21:22
 4/8 anonim ***** válasza:

Inkább menj Skóciába.Mint írtad USA az informatika hazája.


Meg van benned szerinted az a plusz ami miatt jobb vagy mondjuk több ezer kínai diáktól aki 7 éves kora óta az USA-ba készül egyetemre?

2013. nov. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az USAban tandíj van vagy assistantship tehát dolgoznod is kell valamit, De ezeket 10 000km távolságból viszonylag nehéz lehalászni, kiutazni csak ezért meg elég sok lé.
2013. nov. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát tény, hogy nincs elég pénzem. De pl egy kínai miért tudna többet? Vajon a kínaiaknak van hozzá elég pénze?
2013. nov. 12. 15:06
 7/8 Dubi ***** válasza:
Őket kémkedni küldik állami pénzen :P
2013. nov. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Látom te sem érted ahogy itt sokan.


Itt nem a pénz a lényeg ha nem hogy bekerülj.Hiába van meg pénzed és nyelvtudásod ha nem vesznek fel.

Egyrészt jobb vizsga eredményed kell hogy legyen mint az átlagnak ez evidens.

A másik része az un. extra curricular activity.Közösségi munka az egyik fő szempont az egyetemeken.Újságszerkesztés,tanulmányi versenyek,szervezőkészség,ilyenekre kell gondolni.


ezek és ehhez hasonló dolgok miatt leszel több mint.


itt egy lista pl a Brown University nél mi a legfontosabb:


Very Important


Character/Personal Qualities

Level of Applicant's Interest

Rigor of secondary school record

Talent/Ability

2013. nov. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!