Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Egyetem folytatása külföldön...

Egyetem folytatása külföldön lehetséges? (ELTE v. BME)

Figyelt kérdés

Szeretnék Informatikai szakirányban tanulni egyetemen, annyit kell tudni rólam, hogy 1 éve dolgozom programozóként, érettségi előtt 1 héttel rögtön neki is vágtam a munkának:), van elég tapasztalatom ezért bátran kihagyhatom az első évet, vagyis levelezőbe tehetem, jövő évben tervezek ki menni németországba az eddig megteremtett tőkémből és az lenne a kérdésem, hogy ha ideiglenesen jelentkezek ELTE IK-ra és 2 szemetert le meg is csinálok ott van e lehetőségem német egyetemen folytatni tanulmányaim, tudom, hogy ez elég relatív, mert mindenhol máshogy fogadják el, de hogy 100 szónak is 1 legyen a vége az lenne az igazi kérdés, hogy az ELTÉn tanult szakok mennyire internacionálisan elfogadottak? mennyire egyezik az európai szakvánnyal?

Esetleg valaki tud valamit vagy ismerős etc..?



2013. dec. 6. 15:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Legbiztonságosabb ha őket keresed fel nem itt érdeklődsz.... ui: ha egyetemet akarsz végezni közel se elég a te 1 éved, mivel nem csak programozás van... hanem más is amiből lehet elég szépen megbuksz ha ennyire pro-nak hiszed magad.
2013. dec. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hagyd ki batran az elso evet, vegulis ott vannak az alapozo targyak. Ha ennyire pronak erzed magad, nem tudom, minek a kerdes, nem artana mondjuk megnezed a mintatantervet, satobbi. A volt parom is programozo vegzettseggel ment gazdinfora a Corvinusra, majdnem megszakadt, pedig akkor mar sajat ceget is vezetett IT teruleten.

Elte helyett inkabb bme, az erosebb ilyen teren, de mindketto eleg szinvonalas ahhoz, hogy utana kulfoldon tanulj tovabb.

2013. dec. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
BME-t nem igen ajánlom ha nem akar bejárni mivel olyan bukás lesz hogy csak pislog... M.O. egyik legkeményebb egyeteme,és az elvárás se semmi...
2013. dec. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Masodik vagyok, igen, kemeny, tapasztalat, de ha kulfoldre akar menni, akkor a BME-nel jobb alapot nem tudok..viszont oda be KELL jarni.
2013. dec. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!