Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Angliába vagy Ausztriába...

Angliába vagy Ausztriába menjek tovább tanulni?

Figyelt kérdés
Németül és angolul is elég jól beszélek. 26 éves vagyok és fogorvosi asszisztensnek tanulnék. Ötleteket, tippeket is szívesen fogadok!

2013. dec. 15. 19:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Célszerű lenne oda, ahol majd a későbbiekben élni szeretnél.
2013. dec. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ausztria.
2013. dec. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Érv? :)
2013. dec. 16. 10:22
 4/13 anonim ***** válasza:

Ingyenesek az egyetemek, de neked a MedUni kéne Bécsben, és a MedUnin pedig van felvételi...

Ellenben ha felvesznek, akkor 0€-ért tanulhatsz. :)

2013. dec. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
köszi szépen!!
2013. dec. 16. 11:43
 6/13 anonim ***** válasza:
Ausztriában szerintem nem ingyenesek az egyetemek. 380 euro körül van egy félév Bécsben, de egyeteme válogatja. A fogorvosképzésnek külön egyeteme van a 9. kerületben , talán a te képzésed is ott folyik. Persze csak ha Bécsben akarsz tanulni és nem mondjuk Innsbruckban. Az angliai helyzetet nem ismerem, érdemes több számodra fontos szempontot körüljárni, mielőtt jelentkezel bárhová és csomagolsz. Egy ilyen döntés nagy idő- és sok pénzbefektetés, egy alapos döntés és egy szilárd elhatározás nagyon fontos.
2013. dec. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Angliarol tudok nyilatkozni; itt nem egyetemi szintu a fogorvosi ASSZISZTENS kepzes. Mint ahogy otthon sem, es ahogy nagy esellyel Ausztriaban sem...


Angliaban hirdetnek egy rakat ilyen kepzest munkaval egybekotve online a gumtreen. Dental assistant. Ennyi, usd be a google-ba...

2013. dec. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ausztriában ingyenesek az egyetemek, mivel én is ott tanulok.

A Fachhochschle-k amik nem ingyenesek. Azok 380€-s tandíjjal rendelkeznek.

A fogorvosi képzést Tudtommal nem az AKH-ban tartják. De ez utóbbi nem biztos, hogy jól tudom.

2013. dec. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Olvassatok mar konyorgom:


"fogorvosi ASSZISZTENSNEK tanulnek"


NEM fogorvosnak...

az pedig nem egyetemi kepzes...

2013. dec. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A google a keresésemre ezt adta ki elsőnek, a stájerországi fogorvosi kamara ismertetőjét a képzéssel kapcsolatban: [link] Első nekifutásnak ok, elképzelhetőnek tartom viszont, hogy szövetségi tartományonként eltérő szabályozás van. A bécsi egyetem tandíjáról itt: [link] Az előttem szólónak igaza volt, nincs tandíj, viszont kiegészítésként: ha valaki túllépi a megengedett, tolerált tanulmányi időt, akkortól már kell tandíjat fizetni.
2013. dec. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!