Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Vannak olyan műszaki főiskolák...

Vannak olyan műszaki főiskolák/egyetemek Ausztriában/Németországban ahol tudok dolgozni részmunkaidőben suli mellett "első perctől"?

Figyelt kérdés

Induló tőkém lenne, viszont szüleim sajnos nem tudnak havi 500€ -t küldeni, tehát már kb. a 2-3. hónaptól kiutazás után muszáj lenne valamit részmunkaidőben dolgoznom. Ilyen feltétel mellett hol tudnék továbbtanulni? TU-Wien -ről hallottam már de ott a tanulók nagyon nagy része kénytelen a szülők pénzéből megélni minimum az első évben, így az nem jön szóba.


Bármilyen infot, tanácsot írjatok le! Köszönöm!!!



2013. dec. 21. 21:06
 1/2 anonim ***** válasza:

nem tudom más német egyetemen is így van-e, a TU Berlinen tanulhatsz Teilzeit, ami azt jelenti, hogy félévente 15 kreditet kell szerezned (minimum, lehet több is), és mellette dolgozhatsz, amennyit tudsz. persze így kb kétszer annyi ideig tart elvégezni, de sokan csinálják ezt, németek is.


dolgozhatsz akárhol az első perctől kezdve (sőt egyetem előtt is), kérdés hogy milyen melót kapsz. az egyetemen valószínűleg később, 1-2 félév elvégzése után találsz munkát.

2013. dec. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Berufschule mellett kapsz ösztöndíjat plusz bérelt lakást és az ösztöndíjat csak a kajára kell költeni nézz utána.. és itt ezekkel is jól egtusz élni én is valami szakmán gondolkozok
2014. márc. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!