Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Kanadában elfogadják a magyar...

Kanadában elfogadják a magyar orvosi diplomát?

Figyelt kérdés

2014. febr. 21. 22:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal igen.
2014. febr. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy hallottam, hogy a debrecenit egyedül ott nem fogadják el, de javítsatok ki, ha tévedek.
2014. febr. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%

Nem fogadják el a magyar végzetséget.

Ha orvosként akarsz Kanadában dolgozni akkor újra tanulnod kell ott.

2014. febr. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
És ezt az állatságot honnan veszed kedves előző? Forrást kérek! Még az Államokban is elfogadják a magyar diplomát csak le kell tenni egy-két extra vizsgát, (mondjuk azok nem kicsit nehetek), Kanadába viszont ilyen téren elnézőbb mint az Államok.
2014. febr. 23. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Kanadába"


Kanada akart lenni.

2014. febr. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
23%
NEM
2014. febr. 23. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ismételten aki nemet ír indokolja is meg! Nekem Kanadából hazatelepült ismerősöm mondta, hogy minden orvost szívesen látnak, pláne, hogy világviszonylatban is orvoshiány van, bizonyos szakokból például radiológus, patológus pedig különösen.

Minden normális ország igyekszik a saját orvosait jó fizetéssel megtartani és külföldről is szakképzet munkaerőt becsábítani, pont az orvosképzés iszonyatos árai miatt. Csak Magyarország ilyen baromi gazdag, hogy megengedheti magának azt a luxust, hogy elüldözi az orvosait, habár ebben a magyar beteg általános minden tiszteletet nélkülöző hozzáállása is fontos szerepet játszik.

Tudtommal ki lehet menni, és lehet kint dolgozni, az előfordulhat, hogy le kell tenni valami vizsgát, sőt lehet, hogy nem minden államba mehetsz, de azt, hogy egész Kanadában ne fogadnák el a nívós szarból várat építeni tudó magyar orvost, azt nem hiszem el!

Szerintem akik ide egyszavas nemeket böfögnek azok csak sajnálnák a kérdezőtől a bőven kétmillió feletti fizetést... Tipikus magyar mentalitás dögöljön meg a szomszéd tehene is. Ha Magyarországnak nem kell orvos, és a fizetés és a társadalmi megbecsülés ezt egyértelműen alátámasztja, akkor elmegyünk oda, ahol kellünk.

2014. febr. 23. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
43%

3-as vagyok!

Nem azt írtam hogy nem várják Kanadában a szakképzett munkaerőt,hanem azt hogy újra kell tanulnia szinte mindent.

Sok kanadait és kanadai magyart ismerek akik személyesen mondták hogy az orvosok többségének újra tanulnia kell! Ez az időtartam általában 2-3 év.És ugye ott van még a bevándorlás elbírálása ami orvosok esetében,gyorsított eljárásban 1 év. Tehát rendkívül hosszadalmas és bonyolult folyamat.

Tudjátok van egy mondás Kanadában,még pedig az ha valaki rosszul van az ne a mentőt hívja hanem egy taxit.(Jó esély van arra hogy a taxis,orvosként vagy ápolóként dolgozott a saját országában) Kanada a diplomás taxisok országa!

2014. febr. 23. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
2014. febr. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Régi a kérdés, de nekem fontos lenne, hogy pontos választ adjatok.
2015. máj. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!