Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen lehetőségek vannak...

Milyen lehetőségek vannak arra, hogy Amerikában járhassak egyetemre?

Figyelt kérdés
Például ösztöndíj vagy bármi. Mert középiskolás vagyok és szeretnék majd Amerikában tanulni egyetemen. Nem vagyunk gazdagok, úgyhogy milyen lehetőségeim vannak?
2014. febr. 22. 10:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Nem akarlak elkeseríteni, de szinte semmilyenek. Nagyon drágák az amerikai egyetemek, és a megélhetés is. Esetleg az járható út, hogy itthon jársz egyetemre, és megpályázol egy Erasmus-programot, amivel fél évet tanulhatsz kint.
2014. febr. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon közeli rokon vagy ismerős van az USA-ban?
2014. febr. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem, nincs. Tudom, így már tényleg kevés esélyem van.
2014. febr. 23. 10:51
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha van egy közeli ismerősöd, aki felelősséget vállal érted, akkor felvehetsz olyan kölcsönt, ami fedezi az egész tandíjat. Amúgy hanyadikos vagy? Milyen tantárgyakból vagy kimagaslóan jó? Milyen tantárgyakat szeretsz?
2014. febr. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
9.-es vagyok, jó vagyok matekból és angolból is. Igazából az irodalom az nagyon érdekel és nagyon szeretem. De vannak nálam jobbak minden tantárgyból, szóval ezért is mondtam, hogy nem vagyok egy zseni, meg nem járok versenyekre, pedig az kéne.
2014. febr. 23. 13:20
 6/12 anonim ***** válasza:

Lány/fiú vagy?

Ez a kölcsönös ügy létezik és neked egy alternatíva, talán az egyetlen. Ehhez viszont nagyon közeli amerikai barátokat kell szerezni. Vannak középiskolai programok, amikkel ki lehet jutni pár hónapra az USA-ba. Ezeket megpályázhatnád és ott elkezdhetnél érdeklődni.

2014. febr. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

:(

Lány vagyok. Az a baj, hogy a szüleim nem engednének egyetem előtt. Meg nem vagyok egy zseni se, ezért nem tudom milyen esélyeim lennének elnyerni egy ösztöndíjat.

2014. márc. 2. 21:57
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha van egy top 10-es OKTV eredményed, akkor talán van esélyed ösztöndíjra.
2014. márc. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Melyik tantárgyból? Bármelyikből, vagy csak abból, ami ahhoz kapcsolódik, amire mennék egyetemre? Mert ha valamiből lenne, akkor angolból lenne a legnagyobb esélyem OKTV top 10-re. Az a baj, hogy ha benne lennék a top 10-be, akkor sem lenne biztos ez az egész, de nekem ez annyira fontos lenne. Nem tudok mást elképzelni. Egyébként köszi, hogy írsz, nagyon köszönöm, jól esik!:)
2014. márc. 2. 22:28
 10/12 A kérdező kommentje:
Egyébként az mennyire emeli az esélyeimet, hogy korosztályos magyar bajnok vagyok? De már abba hagytam, szóval sportösztöndíjjal nem tudnék kimenni. És ha az elkövetkezendő években még, ahogy irtad, megpróbálnék az első tízben lenni Oktv-n?
2014. márc. 2. 22:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!