Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szerintetek van esélyem egy...

Szerintetek van esélyem egy külföldi egyetemen (Szaúd-Arábiában)?

Figyelt kérdés
olvastam hogy egy magyar lány is kint tanul, ő írt az egyeteméről hogy tök jó, ingyen szállás meg könyvek, 2 év , arabul megtanítanak meg Koránt olvasni, meg az iszlámról stb.. persze angolul van mert hogy ez külön külföldi muszlimoknak van, (nem okoz gondot egyik feltétel sem :) ) csak nem tudom a követelményeket, az egyetem honlapján meg regisztrálni kell és arabul van megadva a reg. cucc úgyhogy nem tudtam reggelni :( gondoltam írok az egyetemnek emailt, de nem tudom ott milyen az oktatási rendszer (most hiába mondom hogy hanyadikos vagyok meg miből érettségizzek meg milyen tantárgyakat tanuljak), hülyeséget meg nem akarok írni,mert lehet hogy ott teljesen máshogy van. Hogyan tovább? :/
2014. febr. 25. 19:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Szaúd-Arábiában? Egy magyarnak? Juhúj! Nem irigylem. De miért pont oda akarsz menni, biztonságosabb helyet nem találsz? Ott nagyon kemény a rendszer, főleg, ha nő vagy. Egy negatív vélemény, és jobb esetben börtönt kapsz. Ha már az egyetem honlapja is arabul van, akkor az biztos nem véletlen. Valószínű, hogy írni is arabul kéne nekik, meg jelentkezni is. És amúgy mit tanulnál? Az oké, hogy arab nyelv meg a kultúra, és az iszlám vallás, de az annyit ér, mintha itthon elmennél keleti nyelvek és kultúrák arab szakra. Olyannal már találkoztam, aki Dél-Koreába akart menni, de ez a Szaúd-Arábia a csúcs. Szerintem nem is lehet oda könnyen bejutni, pláne nem egy magyar lánynak, aki nem tud arabul, nem iszlám vallású, nem ismeri az országot, a kultúrát...

És az a magyar lány hogy jutott oda? Már ott született? Vagy Erasmus-sal? Cserediák?

2014. febr. 26. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Nagyon jól hangzik! Azt sajnos viszont nem tudom hogyan tovább. Fel kéne venni a kapcsolatot a kint tanulókkal. Én tanultam kint, de 4-7 éves koromig, szóval nem sok mindenre emlékszem... :) Bármikor visszamennék.
2014. febr. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!