Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyenek a középiskolák...

Taribia kérdése:

Milyenek a középiskolák Angliában?

Figyelt kérdés
14 éves és 8. os vagyok most. Nyáron költözünk ki Angliába és az lenne a kérdésem valakinek valamilyen tapasztalata az ottani iskolákkal szemben.(emberek, tanulás)És még az érdekelne hogy kint milyen vizsgát kell tenni? Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat :)

2014. febr. 26. 13:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Az átlagos színvonal elég alacsony.
2014. febr. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 akosakiraly válasza:
Nagyon rossz a szinvonal. Nem tanul az ember semmit. 4 napot kell járni suliba, van ahol még ennyit se. Se földrajzot se kémiát se fizikát se matekot se semmit nem tanuénak. Egész nap csak játszanak illeetve "készségeket" fejlesztenek. Valami rettenet. Minden értékrendtől eltér a srácok gonjdolkodás módja a miénktől. A gyerekeknek ha jól tudom most pl arról megy a huza vona hpogy jelöljenek e ki nekik dohányzásra alkalmas helyet a suliban. És erről a korosztályról van szó. Csak mert már annyira liberálisok. Van egy portugál munkatársam. Van egy lánya ő is ennyi idős. A mai napig nem talált senkit az egész iskolában akivel csak egy kicsit is hasonló módon gondolkodnának. És hidd el a lány nagyon szimpatikus. Hát mind1 is majd meglátod. Sok szerencsét kívánok azért és remélem megtalálod a barátokat, illetve nem vélsz olyanná mint ezek a béna, semmirekellő, nagypofájú, tudatlan,egyszerű, CSAK A KÜLSŐSÉGEK!!!-féle nem is tudom mik.
2014. márc. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ (főleg a második válaszolónak ) :)
2014. ápr. 16. 22:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én nem élek kint, de ismerősöm igen. Nos én nem teljesen adnék igazat a második válaszolónak, de mondom, nem élek kint.

Szóval annyi igaz, hogy a színvonal tényleg alacsony. Ismerősünk 6.-kos és a szorzást veszik (szerencsére a komolyabbik felét, nem a 2x2-öt). Kémiát, bioszt, föcit, matekot(!!) igenis tanulnak, de nem annyira keményen mint Mo.-n. A kémia-biosz-föci triót pedig "Science"-nek hívják (gondolom tudsz annyira angolul, hogy tudd).

Valóban játszanak, de nem nyolcadikban. Nyolcadikban igenis tanulnak.

Ott te már középiskolába mennél, mármint már hetedik óta odajárnak a gyerekek (mint Mo.-n a 6+6-os suli).

Kint 16 évesen (úgy tudom 16 évesen) GCSE vizsgát tesznek, ami olyan mint az érettségi, ezután mehetsz dolgozni, college-ba, vagy sixth form-ba. Nézz meg egy weboldalt :)


"béna, semmirekellő, nagypofájú, tudatlan,egyszerű, CSAK A KÜLSŐSÉGEK!!!-féle nem is tudom mik." Kikérem a nevükben. Igenis tudnak, és igenis van normális diák az iskolában - ezt tőle tudom. Ha a lány szimpatikus, akiről beszélt, akkor azzal az iskolával van a baj. Mert lehet, hogy az a suli olyan, de van másik iskola is.

Én nagyon kiszeretnék menni, és csak ajánlani tudom. Talán az oktatás tényleg alacsony, de nekem nagyon tetszik.

Esetleg rám írsz, hogy kimentek-e végül? Mert kíváncsi lennék :)

2014. ápr. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kicsit megkesve de szeptemberben fogom elkezdeni az iskolat ugyhogy nem sok mindent tudok csak aanyit hogy milyen tantargyakat fogok tanulni. Majd irok privatba :)
2014. júl. 30. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!