Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Magyar egyetemről be lehet...

Magyar egyetemről be lehet kerülni az MIT-re?

Figyelt kérdés
Jövőre leszek végzős és az ELTE-re szeretnék jelentkezni fizika bsc-re, majd vagy csillagász, vagy fizika msc-re. Az a kérdésem, hogy onnan be lehetne-e jutni az MIT-re phd képzésre ösztöndíjjal? Tudom, hogy ezek elég komoly tervek, de kíváncsi vagyok a későbbi lehetőségekre is. Mindenképp valamilyen űrkutatáshoz kapcsolódó munkát szeretnék: csillagász, asztrofizikus, esetleg űrhajózási mérnök; Előre is köszönöm azoknak, akik komolyan vesznek és normális válaszokat adnak. :)

2014. márc. 1. 17:04
 1/5 anonim ***** válasza:
10%

" Előre is köszönöm azoknak, akik komolyan vesznek és normális válaszokat adnak. :)"


Ezért nem is írok semmit. Megtisztellek ennyivel.

2014. márc. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Természetesen,de gondolom a polcon már kötetekben állnak a saját publikációk az olyan kis helyi lapokban mint a Science.
2014. márc. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is amerikai egyetemeket nézten, ugyan csak alap szakot, de már oda is nagyon nehéz a bejutás. Szerintem közvetlenük oda kellene jelentkezned/vagy majd később átjelentkezned. Szerintem nem lehetetlen amúgy. Elmondom nekem mik kellenének a bejutáshoz, gondolom ezekre neked is szüksége lehet: TOEFL vizsga, nekem kellene SAT1 és SAT2 vizsga, kell egy amerikai állampolgár szponzornak+ a szüleidnek itthon igazolniuk kell bankszámla alapján,hogy van pénzük kifizetni neked a sulit. Sima alapszakon nem nagyon van támogatás, a financial aid-et is csak állampolgárok vehetik igénybe. Még egyszer jelzem, hogy ez csak egy sima alapszakra a bejutás, gondolom a PhD-re sem lehet egyszerűbb. Ha PhD szakra akarsz csak menni, akkor még van egy kis időd, de úgy gondolom, hogy már most el kellene kezdened készülni.
2014. márc. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Még azt kihagytam, hogy az ELTE-nek csak itthon nagy a neve, szóval az még önmagában nagyon kevés lesz.
2014. márc. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ugyan ezekben a tudományokban nem vagyok otthon, de a tudás nem az egyetem nevén, hanem rajtad múlik...
2014. márc. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!