Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldön (Anglia vagy USA)...

Külföldön (Anglia vagy USA) hogy hívják a mentőtiszteket? Van egyáltalán ilyen náluk? Milyen képzés kell hozzá?

Figyelt kérdés

Én valahonnan azt hallottam, hogy külföldön nincs mentőtiszt, és hogy az itthoni diplomát nem is fogadják el. Viszont nem tudom, hogy hívják őket angolul.

Melyik képzést kell elvégezni ahhoz, hogy külföldön dolgozhassak mentősként? Kinn orvosi végzettség kell hozzá?


Köszönöm a segítséget!

17/L



2014. ápr. 18. 20:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Mentős - paramedic
2014. ápr. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az itthoni diplomát tényleg nem fogadják el sehol, mert teljesen más a sürgősségi ellátási rendszere az országoknak vagy nagyban eltér a képzés jellege.


Egyesült Államok:(állama válogatja a dolgokat általában.) Nagyjából mindenhol van egy EMT(-Basic) és egy (EMT-)paramedic. Az EMT kb. a mentőápolónak felel meg, alap ellátást tud nyújtani és ő vezeti az autót is. A paramedic meg mentőtisztnek felel meg inkább, ő komolyabb dolgokat is el tud végezni. Az Államokban csak a speciális ellátást igénylő (pl.: koraszülött, tömegkatasztrófa) esetekhez mennek mentőorvosok, amúgy nem a "terepen" dolgoznak.

Ezen a honlapon vannak infók a képzéssel kapcsolatban, szép kis grafikonnal is: [link]

Itt pedig a EMT és a paramedic összehasonlítása:

[link]

További infók: [link]


Egyesült Királyság:

Wikipédia szerint: itt is van paramedic, paramedic practitioners és emergency care practitioners, ambulance technicians és emergency care support workers

[link]

[link]

[link]

2014. ápr. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek, sokat segítettetek! :) Utolsó: neked meg külön köszi a linkeket is!
2014. ápr. 18. 23:44
 4/4 norbien válasza:
Elfogadják az itthoni mentőtiszt diplomát is. Pár hete voltam állásinterjún és ősztől megyek Angliába paramedic-ként dolgozni (mentőtiszt vagyok). Egy kb. két hónapos átképzés lesz csak azért, hogy megtanuljuk a helyi jellegzetességeket. Ja és C1-es jogosítvány is kell, mert ott mindenkinek kell (tudnia) vezetni is.
2015. júl. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!