Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldi továbbtanulás....

Külföldi továbbtanulás. Segítene nekem valaki?

Figyelt kérdés

Külföldön szeretnék továbbtanulni, (főként Anglia, vagy Írország érdekel) de nem igazodok ki az ottani elnevezések között, pl. postgraduate, undergraduate, nem tudom miket hívnak ott így, és miben különbözik ez a magyar felsőoktatási rendszertől (hány szemeszter, stb).

Emellett van még egy fajta képzés, ami így van jelölve: "psychology course". Ez is egyetemi képzést jelent, diplomát ad? Miben különbözik ez a "psychology deparment" elnevezéstől?

Illetve, a college és a university elnevezések között van-e különbség, időtartam, stb? A college-ként megjelölt intézményekben is lehet egyetemi diplomát szerezni?


(A szavak jelentésével tisztában vagyok, csak elég bizonytalan, nem világosak nekem a fent leírt dolgok.)


Első diplomám lenne.


A segítséget előre is nagyon köszönöm!



2013. dec. 16. 17:59
 1/2 A kérdező kommentje:
+a jelentkezési határidő megegyezik-e a magyarral
2013. dec. 16. 18:10
 2/2 anonim ***** válasza:

Undergraduate az az alapképzés a postgraduate meg a mesteri. Az hogy hány félév az szaktól akár iskolától függ, ugyanúgy, mint itt. A psychology course maga a pszichológia képzés, amit az egyetemen indítanak. A department az itthon a tanszéknek felel meg. Tehát pl.: jogi karon van közgazdaságtudományi tanszék, annak ellenére, hogy jogi kar, mert közgázt is tanítanak ott és kapcsolódik hozzá. Ezzel szemben van a faculty, ami magát a kart jelenti. Tehát psychology department mondjuk lehet egy orvosi iskolán belül, de ha te pszichológia szakra akarsz menni akkor faculty of psychology-t keress.

College meg university az nagyjából úgy néz ki mint itt. Egy külön college(főiskola) valszeg 3 éves képzéseket kínál, míg az egyetem 4-et, de ez sem mindig van így. Ami máshogy van Angliában az az, hogy egy university az több college-t foglal magába(pl. Oxford). Ha megmondod melyik sulit választottad, vagy milyen szempontok szerint szeretnél választani akkor segíthetek.

2013. dec. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!