Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldi egyetem mellett még...

Külföldi egyetem mellett még dolgozni is?

Figyelt kérdés
Külföldön szeretnék továbbtanulni,Olaszországban. Alapból ugye nehz lesz egy más nyelven folyó egyetemre járni és tanulni de nem szeretnék nagyon a szüleimre támaszkodni minden anyagi gondomban,szállás,kaja,suli stb. Lehetséges hogy az egyetem mellett dolgozzak is? Vagy ez már túl sok lenne a tanulás mellett? Kinek milyen tapasztalata van e téren?
2014. ápr. 27. 13:12
 1/1 anonim válasza:

Sokan teszik . A munka lehet kikapcsolódás sőtt ,szórakozás is , ami megtöri a tanulás strapáját.

Mellesleg , közelebb visz az illető ország kultúrájához , mindennapi életéhez , megtanulod alkalmazni a nyelvet.

Minden országnak megvannak a törvényei , hogy egy külföldi diák mennyit dolgozhat . Melbourneben pl heti 20 óra engedélyezett. Nem ellenőrzik különösebben . Kb 10-15 000 dolgozik mint pincér , taxisoffőr , fodrász, szakács, benzinkutas, stb.

Csak rajtad múlik mennyi amit bírsz .

2014. máj. 2. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!