Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Középiskolába járok és a...

Középiskolába járok és a befejezése után külföldre (USA) szeretnék menni tanulni. Segítene valaki? [részletek lenn]

Figyelt kérdés

2011-ben fogok érettségezni [meg remélhetőleg 2010-ben két előre hozottal]. Szerintem jó tanuló vagy [igaz nem kiemelkedő] év végén általában egy- max. 2 négyesem van a többi ötös. [jah és a 4-es az mindig tesi.... ] Eddig mindenki azt mondta, hogy nagyon jó nyelvérzékem van és az angoltanárommal Cambridge-i felsőfokra készülök. Júniusban vagy decemberben feltétlenül leteszem.

Külföldre (USA) szeretnék kimenni tanulni. Nem feltétlenül egyetemre(bár az lenne az igazi) hisz anyagilag annyira nem állunk jól, hogy évente milliókat kifizessünk. Jó lenne valamilyen kurzust vagy hasonlót elvégezni, hogy utána ott munkát találjak. Vagy magyarországon végezzem el az egyetemet és úgy menjek külföldre?

Hogy megy ez az egész, valaki leírná részletessen? Hogyan kezdjek neki ? Magyarországról ösztöndíjat külföldi egyetemre hogyan lehet igényelni ?


2009. dec. 26. 13:53
 1/2 anonim válasza:
100%

[link]


Itt tudsz tájékozódni.

2010. jan. 10. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem próbálj meg bekerülni egy britt egyetemre és onnan már könnyen elmehetsz Amerikába ösztöndíjjal :) Szerencsés vagy, hogy már most gondolsz erre, nekem két hónapom volt az egészet leszervezni, de tegnap elküldtem a jelentkezésemet :)
2010. jan. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!