Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen külföldi egyetemre...

Milyen külföldi egyetemre lenne érdemes elmennem?

Figyelt kérdés
Nyelvekkel nagyon szívesen foglalkoznék (jelenleg angolul, németül beszélek és olaszul tanulok)ezenkívül, érdekel a politika, az újságírás, a történelem, jók a kommunikációs képességeim stb. Az ingyenes, ösztöndíjas egyetemek érdekelnének. Melyik országba lenne érdemes keresgélnem? Ha vannak tapasztalatitok, azokat is nagyon szívesen meghallgatnám, és konkrét ötleteket is díjaznám. Nagyon köszi!

2014. máj. 14. 23:36
 1/1 anonim ***** válasza:

Hm.


Engem is a nyelvek érdekelnek, én tanultam külföldön. Megpróbálok segíteni:


Nos. Először is, ezek, amiket felsoroltál, tök jók így együtt, és nekem kapásból a diplomácia ugrott be, mint lehetséges irány. Hiszen ott szükség van a nyelvekre, politikai ismeretekre, "képbenlevésre", történelmi háttértudásra, és a kommunikáció is nagyon fontos. Az, hogy nyelveket szeretsz tanulni egy nagyon jó alapot ad mindehhez, hiszen kinyitja a világot (ha ezen a pályán gondolkodsz, akkor viszont a francia jobb választás lenne az amúgy tökéletes angol + német kombó mellé. Meg minden más szempontból is hasznosabb, mint az olasz).



Hogy hol lenne érdemes tanulni, az már egy más kérdés. A legelső kérdésem: miért rögtön külföldben gondolkodsz? Pl. Corvinus Nemzetközi Tanulmányok szakkal mi a helyzet? Angolul is meghirdetik, ott ezeket, amiket felsoroltál, mind tanulhatod, építhetsz kapcsolatokat, mehetsz külföldre Erasmusszal.


Ha mindenképp külföld, akkor az ösztöndíj szűkíti a kört. Angliában nincs ingyenes felsőoktatás. Skóciában tudtommal viszont nincs tandíj. Németországban azt hiszem, valami olyasmi van, hogyha tudsz németül, akkor nem kell fizetned, és azt hiszem, Ausztriában is valami ilyesmi. Franciaországról nem tudok. Más hely pedig nem jut eszembe, ami nemzetközi hírű (ugye ott van még Dánia, mint ingyenes továbbtanulási lehetőség, de ott nem tudom, milyen a tanítás). Az USA-ban egy vagyon az egyetem.



Én a helyedben a kommunikáció, politológia, diplomácia irányában gondolkodnék. Azt tanácsolnám még, hogy ha az olasz jól megy és szereted, akkor fejleszd fel, amennyire tudod, hogyha viszont csak az elején vagy és talán nem tetszik annyira, akkor mindenképp fontold meg a franciát helyette!

2014. máj. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!