Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mi a véleményetek a külföldi...

Mi a véleményetek a külföldi egyetemekről? Hová érdemes jelentkezni, mik az előnyök és hátrányok?

Figyelt kérdés
Első sorban a tapasztalatok érdekelnek. Angol vagy német nyelvterület, és konkrét iskolákat is írjatok! Felvételi, anyagiak,minden érdekel!

2013. febr. 20. 16:44
 1/4 Dubi ***** válasza:

Angol nyelvterulet:


Jo, az elso ket ev inkabb oreinatlodas de aztan kemeny. Konkret iskola? Rengeteg embert ismerek, kb mindenhonnan. En St Andrews-ban tanulok.


A tobbirol linkelni szoktam, elso hsz.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..


Ha tovabbi kerdesed van, irj.

2013. febr. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Dubi ***** válasza:
*orientalodas
2013. febr. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
UBC (University Of British Columbia) nagyon jó kis hely, én is ott csapatom :)
2013. febr. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 gyorki92 válasza:

Én Finnországban tanulok jelenleg. Rengeteg egyetem ajánl angol nyelven kurzusokat, teljesen ingyen (maga az oktatás ingyenes, természetesen a szállást és kajálást fizetni kell magadnak).

www.portal.puv.fi vagy www.vamk.fi - ez a Vaasai tudományegyetem oldala, ahol én is tanulok.

[link] itt találsz rengeteg információt a finnországi tanulmányokról, milyen

iskolákba, képzésekre, hová, mikor lehet jelentkezni.

Felvételi van, ehhez nem feltétlen kell kimenned Finnországba, van, hogy magyarországi testvériskolában is szerveznek helyi felvételit, vagy a nagykövetségen.

Anyagiak, háát. Bár a tanitás ingyen van, a szállás kicsit húzós. 200 eurótól felfelé vannak a szobák, de akkor osztozol a konyhán és fürdőn 1-2-3 másik diákkal. 300tól felfelé már vannak studióapartmanok, de oda meg neked kell megoldani a bútorokat (kivéve a konyhai bútorokat).

Megélni meg lehet olyan 130-150 euróból, de az a minimum alja.


Mindent összevetve, én Finnországot csak ajánlani tudom, mert nagyon szivesen fogadják az embert tanulni. Havi 400 euróból már ki lehet jönni, bár akkor sok mindent nem csinálsz, 500ból viszont már jut kis luxusra is.

2013. márc. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!