Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Romaniaban elek es epiteszmern...

Romaniaban elek es epiteszmernoki egyetemen vagyok.. Hogyan tudnek atiratkozni budapestre epiteszmernokire?

Figyelt kérdés
Szoval most fogom elvegezni a masod evet es ugy tervezem hogy harmadevtol vagy legkesobb negyedevtol at szeretnek iratkozni budapestre,ha lehet ugy,hogy folytassam az evet....tehat hogy ne elso evtol kezdjem......azt szeretnem kerdezni,hogy ez lehetseges e es hogyan?oszinten azt se tudom honnan kezdjek keresgelni...annyit tudok hogy teljesen mashogy mukodik a rendszer,hogy pontszamok kellenek meg ilyenek......esetleg ha tudnatok tanacsokat adni hogy kitol vagy honnan erdeklodjek esetleg linket is kuldhettek.....koszonom elore is a valaszokat!

2014. máj. 23. 18:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Megkeresed a kívánt egyetem karának honlapját, ott van elérhetőség. A keresésben a google segít.
2014. máj. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kikeresed azokat az iskolákat, ahol lehet építészmérnöknek tanulni, kiválasztod amelyik neked tetszik és felveszed a kapcsolatot a tanulmányi osztállyal. Elmondod nekik, hogy mit szeretnél és ők gondolom megmondják hogy mi és hogy lehetséges. Lehet hogy eltérőek a szabályozások így nem árt, ha több iskolát is megkeresel.


De szétnéztem a felvin egy kicsit, elméletileg az alábbi intézményekben van építészmérnök képzés:

Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME)

Debreceni Egyetem Műszaki Kar

Pécsi Tudományegyetem Pollack Mihály Műszaki és Informatikai Kar

Széchenyi István Egyetem Műszaki Tudományi Kar

Szent István Egyetem Ybl Miklós Építéstudományi Kar


Sok sikert!

2014. máj. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a segitseget:D
2014. máj. 26. 21:32
 4/4 rkulcsar válasza:
Szia én idén felvételiztem BME-re. Van egy ismerősöm aki Kolozsváron tanul építészetet az UT-n és ő úgy dönöttt hogy átjelentkezik Budapestre. A felvételi eljárása ugyan olyan volt mint nekem, a rajz alkalmasságira is el kellett jőjjön annak ellenére hogy már három éve építészetet tanul. A felvételi teljesen azonos azokkal akik most érettségiztek, ha felvettek elismerik majd a Romániai éveidet. Rossz hír hogy ha Romániában érettségiztél (gondolom igen) akkor érettségizned kell matematikából vagy fizikából emelt szinten magyarországon illetve ha a mateket választod és nincs fizika vagy építészeti alapismeretek érettségid Romániában akkor ezek közül is választanod kell. A romániai bizonyítványodat ugyanis csak középszinten ismerik el (még ha M1-es emelt mateket is tettél), egyébként bármilyen külföldi érettségit így fogadnak el. A rajz alkalmassági a kolozsvári felvételihez képest könnyebb, pláne ha már másod évet végzed.
2014. júl. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!