Bécs vagy Nürnberg?

Figyelt kérdés
Külföldön akarom az MsC-met elvégezni. A következő városok jöhetnek szóba: Nürnberg Németország, vagy Bécs Ausztria. Ti melyiket választanátok? Van valami tapasztalat a várossal, az ott élő emberekkel kapcsolatban? Előre is köszi a válaszokat.

2014. máj. 26. 12:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Mit tanulnál egyik és mit a másik helyen?
2014. máj. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Gépészmérnök.
2014. máj. 26. 15:10
 3/4 anonim válasza:

Nürnbergben élek, bár az egyetemmel kapcsolatban saját tapasztalatom nincs, otthon végeztem. Néhány németet ismerek akik Nürnbergben vagy Erlangenben tanulnak / tanultak. Bár gépészmérnököt éppen nem, de villamost meg informatikust már igen - az egyetemi életről jót hallottam.

Eltudom viszont képzelni, hogy a bécsi egyetemnek nagyobb neve, de erről nem tudok nyilatkozni.

A várost én nagyon szeretem, eléggé aktívan van mindenre lehetőség, pedig nem egy nagy város, én néha Nürndorfnak hívom. Egy szempont lehet a választáshoz tényleg, hogy mennyire nagy városra vágysz. De az is fontos, hogy mennyire gyakran járnál haza Magyarországra, közvetlen vonat, repülőjárat nincs, telekocsisok viszont utaznak rengetegen. Bécsben biztos több a magyar, de nálam például ez nem szempont, jól kijövök a németekkel.

2014. máj. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

...Még annyi, hogy nem tudom biztosan, de nem lehet, hogy a FAU - gépészmérnöki kar Erlangenben van és nem Nürnbergben? Bár túl messze nincsenek egymástól.

Nem mai darab, de ha szereted a német újhullámot, akkor ez a zene jól bemutatja neked Erlangent, beleértve a hallgatói életet is: https://www.youtube.com/watch?v=WKA5jY2S05g

2014. máj. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!