Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Németországba költözünk,...

Németországba költözünk, Nürnberg közelében találhatunk olyan középiskolát, ahol a gyerek angolul tanul mindent?

Figyelt kérdés

Sajnos a német nyelvet nem szereti, 9 éve tanulja, de nagyon bizonytalan, angolul viszont jól beszél, és Amerikába szeretne költözni érettségi után. Nürnberg közelében található olyan gimnázium, középiskola, ahol angolul oktatnak?

Köszönöm a válaszokat előre is !



2012. jún. 28. 17:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy van olyan középiskola, ahol mindent németül tanítanak. Viszont amíg németből nincs olyan szinten, nem fogják engedni abba az osztályba, ahová a kora szerint járnia kéne. De ha itt fog élni, gyorsan bele fog jönni.

Egyébként hányadik osztályra gondoltál? Mert itt 4. osztály után kezdődik a középiskola.

2012. jún. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szeptemberben lesz 10-es, körülbelül félévkor költöznénk, esetleg megvárjuk az évvégét és akkor 11-es lesz.
2012. jún. 28. 21:18
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor kb. 16 éves, ha jól gondolom. Szerintem minél előbb költözzetek, mert itt teljesen más az oktatási rendszer, ki kéne találni, milyen irányba megy tovább, és a nyelv miatt sem ártana, mert vissza fogják sorolni, vagy nem is engedik iskolába, amíg nincs olyan szinten.
2012. jún. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Az elején én sem szerettem.általános másodikban mentem ki ausztriába,1-1,5 év alatt megtanultam a nyelvet.egy évig tanultam előtte a németet,szóval kb. el tudtam mondani,hogy mi a nevem,hol lakok,meg hogy süt a nap.

most már 8-ba fogok menni,kiköltözést is tervezem,de ha akkor nem megyek ki,tuti,hogy nem jutok semmire.

nem kell kímélni a gyereket!:D

amúgy,már perfektül beszélem a németet,angolt,és tanulom a franciát is.;D

2012. jún. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Mindenkeppen angol iskolaban gondolkodunk, mert Amerikaba tervezzuk a jovot, miutan a gyerekek leerettsegiztek. Evet pedig nem szeretnenk halasztani, mert 5 evnel tovabb nem leszunk No-ban, es azert folosleges lenne anyanyelvi szintre fejleszteni (plane hogy tenyleg utalja a gyerek:/)

2012. júl. 1. 16:08
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor járja ki Magyarországon a sulit, mert Németországban nem fogják engedni, ha nem tudja a nyelvet. Ennél világosabban nem tudom elmondani. Olyan iskolát pedig nem találtam, ahol kizárólag angolul tanítanak, de hogy őszinte legyek olyat sem, ahol angolul IS tanítanak, bár elképzelhető, hogy létezik kéttannyelvű iskola. De ugye ehhez is kell a német. Az oktatási rendszer különbségeiről pedig ne is beszéljünk.
2012. júl. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Quasar07 ***** válasza:
Szia! Ezt a régen feltett kérdésedet olvastam. összejött végül Amerika? Ha m3g nem, nagyon szorítok!:) Hogy szereztetek zöld kártyát?
2015. szept. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!