Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Anglia környékén keresek...

Anglia környékén keresek egyetemet vagy főiskolát, ahol újságírást tudnék tanulni. Valakinek ötlete, tapasztalata?

Figyelt kérdés
Azért valamilyen szinten az is lényeg, hogy befogadóak legyenek, ne nézzenek ki egy magyart. Elég jól beszélem a nyelvet, ezzel nem lenne gond. Mielőtt bárki is ilyen választ adna, Google-n keresztül már utánanéztem, most inkább tapasztalatokat várok, hátha ti többet tudtok segíteni, mint az internet.

2014. jún. 9. 17:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Angliát tenger övezi.
2014. jún. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Én a Cambridge Egyetemet ajánlom. Egyrészt ez a legjobb egyetem :), a közeg 110%-ban befogadó, másrészt itt elég nagy magyar diákközösség van, ha bármi kérdésed van, írj privátban, segítünk a jelentkezésben is (ahogy tudunk), összekötlek azokkal, akik humán szakokat tanulnak, és kicsit jobb a rálátásuk erre a témára, mint nekem.


Cambridge-ben nincs külön újságírás szak, hanem aki újságíró szeretne lenni, az valamilyen humán szakot elvégez, a legtipikusabb a "Human, Social and Political Sciences" szak (HSPS), ahonnan az emberek egy jelentős része újságírással foglalkozik az egyetem után, de sokan mennek újságírónak a következő szakokról is:


"Modern and Medieval Languages"

"Theology and Religious Studies"

"Philosophy"

"English"

"History"

"Education"

"Anglo-Saxon, Norse, and Celtic"

"Geography"


Azokat a skilleket, amik egy újságírónak kellenek gyakorlatilag bármelyik szakon megszerzed ezek közül.

A cambridge-i diplomában az a jó, hogy Angliában alig nézik (humán tárgyakból), hogy miből szerezted, elég az, hogy cambridge-i diplomád van, az nekik elég :).

Szóval én a helyedben azt a szakot választanám, ami a legjobban felkelti az érdeklődésemet, aztán egyetem után elmennék újságírónak (ha még akarok). Személy szerint ezek közül én pl. Geographyra mennék (ennek nincs sok köze a gimis földrajzhoz, inkább humánabb oldalról közelít), de ha téged a kurzusok leírásának elolvasása után mondjuk a filozófia szak fog meg, akkor arra menj!


Ha meg ezek nem érdekelnek, és tényleg elsősorban újságírást szeretnél, akkor marad a HSPS szak, az van ehhez a legközelebb.

A különböző szakokról itt olvashatsz bővebben:


[link]


Cambridge-ben van három valamennyire diákok által vezetett újság, egy rádió, meg minden ilyesmi. Bővebben itt, a média fül alatt:


[link]

2014. jún. 10. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Ez aztán a sok infó, ritkán találkozni ilyen értelmes válaszadóval. Köszönöm. :-) (ezt az utolsónak mondtam; elsőnek üzenem: hát... kösz.)
2014. jún. 26. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!