Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha Olaszországban végzek el...

Ha Olaszországban végzek el egyetemet azt tudom hasznositani más országban is?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem Olaszországot és a nyelvet is de persze az olasz mellett beszélek angolul is. Olaszországban szeretnék egyetemet végezni turizmus szakon ami ugye magában foglal több nyelv ismeretét,beleértve az angolt is de lehetséges az is hogy angol nyelvi kurzusra megyek Olaszországban. Viszont,később lehetséges hogy más országban is kipróbálnám magam munka területén (pl.:Anglia),szeretek utazgatni is és világot járni ezért érdekelne hogy olasz egyetemi végzettséggel boldogulhatok máshol is vagy csak Olaszországban?
2014. jún. 11. 18:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nevenincs suliban tanulsz, kevésbé fognak kapkodni utánad más országokban, de ha kiválasztasz egy jót, még érdekesség is lenne. Én felvennélek; olaszban jó a vendéglátás, emberi a kultúra. Szerintem nyersz vele.
2014. jún. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kedves 1. válaszoló,


ugye Te nem Olaszországban élsz? Emberi a kultúra? Hmmmm....Biztos vannak helyek, de nagy általánosságban....

2014. jún. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 2. válaszoló: Nem, nem ott élek; de amennyit én láttam belőle kellemesebb, mint itthon...

Aztán lehet, hogy nincs igazam, nem tudom.

De mindenképpen más; és a tapasztalat más kultúrával kapcs. csak jó lehet. Színesebbé teszi az embert.

2014. jún. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%

Tudod, kedves 1. válaszoló,


Olaszország nyaralni nagyon jó. Itt tölteni 1-2 hetet fantasztikus. Olaszország gyönyörű, a természeti adottságai, a konyhája, a művészete. Főleg, ha valakinek nemcsak a fő turista látványosságokat van lehetősége felkeresni. Olyan dolgokat láttam és tapasztaltam itt, amiért már megérte.


De sajnos ez csak az érem egyik, fényesebb oldala. Minden más... hát hogy is mondjam?


És ez nem frusztráció vagy valami hasonló. Hidd el, az otthoniakkal szemben (sőt magammal szemben is igyekszem) is elég tárgyilagos vagyok.

Persze joggal kérdezheted, akkor miért vagyok itt? Mert a párom olasz és az üzleti ügyei(nk) idekötnek. De otthonról sokkal elviselhetőbbnek képzeltem a hátköznapokat.

2014. jún. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Elhiszem. Nekem végül is mindegy. A kérdező nyilván úgy dönt, ahogy ő helyesnek véli.

Az, hogy ott tanulna még mindig jó ötletnek tűnik. Csak pár évről van szó.

Munkaadóként pedig sokkal inkább vennék fel olyat, aki többet látott, tapasztaltabb.

Végtére is; turisztika szakról van szó.

2014. jún. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!