Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Olaszországban melyik városban...

Olaszországban melyik városban érdemes tanulni (egyetemen) ahol később meg is élek rendesen?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 13. 21:30
 1/3 anonim ***** válasza:
82%

Vannak erős és kevésbé erős (de nyugisabb) egyetemek. Milánó nagyon jó, de drága.

Nem tudom, hogy van-e ösztöndíjad, vagy egyénileg fizeted a tanulást, mert az itt fizetős, plusz a lakás, a kaja, a tömegközlekedés.

Sok külföldi van Perugiában, Firenzében, Sienában, Rómában.



Véleményem szerint egyébként az olasz egyetemi oktatás meg sem közelíti a magyart (eleve az oktatás színvonala nagyon alacsony).


Megélni? Dolgozni?

Kérdés: mit akarsz tanulni?

Talán a fizikával, matematikával, kémiával és az informatikával lehet kezdeni valamit. De nagyon jónak, kivételesen tehetségesnek kell lenni és kiválóan kell beszélni az angol szakmai nyelvet is - akkor van esély bekerülni egy CERN csapatba.


Az olasz fiatalok között jelenleg a munkanélküliség 42%-os!


Itt általában nem a tudás, hanem a családi kapcsolatok számítanak. (Akármennyire hihetetlen, a gyerek sokszor "megörökli" a szülő állami állását... )

Nagyon kevés a határozatlan idejű szerződés, azaz csak 1-2 hónapra, vagy egy adott feladat elvégzésére, helyettesítésre vesznek fel embereket.

A nyugdíjrendszer nagyon bonyolult, az egészségügyi szolgáltatásokért (a háziorvos és a kórházi ellátás kivételével)biztosítottság esetén is fizetni kell.


A mentalitás nagyon eltér a magyartól, ez egy nyaralás alatt szórakoztató, ha itt élsz, elviselhetetlen.


Ha teheted, válassz másik országot!


(Ha nem teszik a válasz se adj rossz szavazatot, nem irigy vagyok, hanem ez az igazság.)

2014. ápr. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igaza van az utolsó válaszolónak! Talán az egyetlen egyetem, aminek a képzése versenyképes kint, a Bocconi, de azzal sem garantált az elhelyezkedési lehetőség,az is inkább a külföldi (nem olasz) business managementre készít fel. Jelenleg Olaszországban még ahhoz is protekció kell, hogy (nem vicc!) postás legyél. Akkor menj csak ki, ha tudod fedezni a tandíjadat (nincs ingyenes felsőoktatás), a megélhetésedet (egyetem ugye nincs kis falukban, városban min. 800 € rezsi nélkül egy albi, Milánóban egy szobáért is elkérhetnek ennyit), és van elég pénzed társasági életre, mivel a kapcsolatépítés így zajlik és ha helyben szeretnél megélni, bizony, nagy szükséged lesz rá.

Summa summárum, szerintem nem éri meg, csak akkor, ha szerelmes vagy az országba. Én imádom, de még itthon is több lehetőség van, mint ott.

2014. ápr. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Látom ti kint éltek, de úgy érzem a válaszaitokból, hogy nem tanulni mentetek ki.


Mit csináltok kint? Mióta vagytok ott? Melyik városban?


Nem baj ha kérdezek pár dolgot?

2019. márc. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!