Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Határon túli magyar egyetemekr...

Határon túli magyar egyetemekről valaki írna néhány információt?

Figyelt kérdés

Elsősorban ezek a kérdések érdekelnek:

- Fizetős, ha Magyarországról felvételizek?

- Van kollégium?

- Elfogadják a magyar érettségit? Van felvételi?

- Milyenek a képzések?


Tudna valaki esetleg tapasztalatokat mondani?



2014. jún. 14. 11:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha EU, valoszinueg elfogadjak, de szerintem legtobb esetben mashol is (kivéve, ha pl neked kell kémia, akkor persze azt külön kell érettségizni ott).

Kollégium mindig van, és azt tudom h szerbiában tanulmanyi eredmény alapján, és anyagi helyzet alapján jutsz be, ráadásul nagyon olcsó (pár ezer forint). Máshol lehet drágább, általában az országtól függ. Gazdag ország, drága a koli, szegény ország, olcsó koli.

A képzések a tanároktól függnek. A sulinak biztos van hirneve es nehezebb bejutni ha jo a kepzes.

Hogy fizetős-e? Nem tudom. Valoszinűleg be lehet jutni államira is. Sőt, biztos be lehet.

DE! Pontosabb infót kapnál ha az országot legalább megemlítetted volna. Határon túli magyar egyetem? Elég sok tartozik ide.

Még annyi, hogy valószínűleg nem csak magyarul lesz az oktatás, akármennyire magyar egyetemként tüntetik fel.

2014. jún. 16. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!