Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Erdélyi egyetemekről tapasztal...

Erdélyi egyetemekről tapasztalat? Sapientia és Babes-Bolyai

Figyelt kérdés
Jogot szeretnék tanulni, Pest vonz, de Erdély kicsit jobban. Viszont dilemmában vagyok, hogy mennyivel lenne nehezebb oda bekerülni, vagy, hogy dolgozhatnék-e az egyetem elvégzése után Magyarországon? Valamint, hogy mennyivel lenne drágább ott az élet, mint pl. Pesten.
2014. jún. 18. 22:30
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Nos az hogy Erdély milyen nemtudom, De szerintem oka van annak hogy nagy nagyon sok romániai magyar jön inkább MO-ra tanulni, mint erdélybe.


Pest biztos hogy sokszor drágább mint Erdély.


A munka pedig... Hááááát, a Magyar jogi diplomások közül is válogatnak... Ha te Román jogi diplomával akarnál elhelyezkedni, szerintem sokkal nehezebb dolgod lenne.

2014. jún. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor lehet, hogy Erdély megmarad csak azon a szinten, hogy oda járok kirándulni. Köszönöm a választ!
2014. jún. 19. 20:26
 3/4 ETNIES000 válasza:
100%
A kolozsvári Babes-Bolyai Tudományegyetem a legnevesebb oktatási központ Romániában, azt a diplomát, amit ott szerzel elfogadják Európa szinten.
2014. aug. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jobb ha meghagyod kirándulóhelynek...

Babes-Bolyai-n ráadásul a román jogszabályokat tanulnád, nem is tudnál semmit se kezdeni vele itt.

Itthoni egyetemekkel se könnyű már jogászként elhelyezkedni, de ha már ezt akarod tanulni akkor ELTE, esetleg Szeged.

2014. nov. 11. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!