Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mennyire nehéz bejutni a...

Mennyire nehéz bejutni a Babeș-Bolyai Tudományegyetem (Kolozsvár) pszichológia szakára?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ott nem úgy számolják a pontokat, mint itthon, ahol esélyem se lenne bekerülni egyik pszichológia szakra sem, vagy száz pont kéne még. Ennek az az oka, hogy a gimnáziumi éveim elég kemények voltak, és nem tudtam a tanulásra koncentrálni. Viszont a pszichológiával mindig is foglalkoztam, sőt, ismerőseim körében gyakran ezt a szerepet töltöm be úgymond. Tudom, hogy ha felvennének, menne nekem ez a szak, tisztességesen tanulnék.

Szóval az lenne a kérdésem, hogy mennyi ide a minimum hozzávetőlegesen, de amúgy minden információ érdekel a szakkal kapcsolatban. :)


2013. dec. 18. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gimnázium neked kemény volt és nem tanultál rendesen, akkor inkább ne menj egyetemre. A gimnázium óvoda az egyetemhez képest.
2013. dec. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nos ott ugye a 4 év átlaga és az érettségi számít ha jól emlékszem akkor 70-30% arányban. Le kell fordíttatnod románra a bizonyítványaidat és akkor átváltják az osztályzataidat (ugye Romániában 10 jegy van) és egy 9 fölötti átlaggal már elég esélyes. Az érettségin pedig ha van két közép ötösöd, vagy akár egy 3-as emeltszint akkor már felvehetnek. Ez a rendszer, hogy a hangsúly a 4 év átlagán van igazából az ottani vidéki iskolák tanulóina kedvez, akik könnyen megkapják a jó jegyet, aztán elmennek egyetemre és kb. sz*arnak bele. Szerintem amúgy könnyű bekerülni oda, ha van bármi kérdésed akkor nyugodtan írj.
2013. dec. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első válaszoló, félreértetted, nem a gimnázium volt kemény (hanem az életem többi része, de nem akarok egy idegennek magyarázkodni), hiszen jelenleg is egyetemista vagyok és jól megy, de a pszichológia mindig is jobban érdekelt, mint pl. a jelenlegi szakom.


Kedves második, köszönöm neked, az elmondottak alapján úgy érzem, sikerülhet! :) Majd még lehet, hogy írni fogok, biztos lesz még kérdésem. Még egyszer köszönöm! :)


Azért ha valaki tud még valamit, örömmel fogadom a válaszokat.

2013. dec. 18. 21:23
 4/5 anonim ***** válasza:
egyesnél a pont. :)
2017. máj. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Látom, vannak olyanok, akiknek még mindig nem sikerült értelmezni a kérdésem. (Előző kommentemben ezt részletesebben kifejtettem.)


"a gimnáziumi éveim elég kemények voltak, és nem tudtam a tanulásra koncentrálni"


SZÖVEGÉRTÉS!!! :)

2017. júl. 3. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!