Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan lehet kijutni angliába,...

Timido kérdése:

Hogyan lehet kijutni angliába, anglisztikát tanulni?

Figyelt kérdés

Szeretnék fordító.. vagy tolmács lenni, és beszélni spanyolul angolul, és franciául. Spanyolul tanulok, angolul egész jól tudok. Szeretnék majd esetleg itt lenni Magyarországon, de az egyetemet Angliába szeretném elvégezni, vagy az alapképzést ott, a mesterfokozatot meg már itt.

Hogyan, és mi szükséges ahhoz, hogy Angliába mennyek ki tanulni, anglisztikát? Melyik egyetemet hallottátok hogy jó?


2010. jan. 3. 19:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez olyan, mintha itt Mon-n akarnál magyar tolmácsnak tanulni :)

AngliábaN(!) mehetsz angol szakra, az olyan, mint itt egy magyar szak. Szóval ha anglisztikát akarsz tanulni akkor maradj Mo-n.

2010. jan. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
bocs, elírtam szóval Angliába :D
2010. jan. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
de nem akarnék ott maradni. csak pár évet nem Mo-on tölteni. tudom hogy ott olyan mintha itt tanulnék magyar szakon.
2010. jan. 3. 19:51
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Anglisztikát Angliában nem tanítanak, csak idehaza.


Nem ártana egy kis helyesírást sem tanulni: "menjek", pl, és a központozást is elsajátítani. Ahhoz, hogy jó tolmács, pláne fordító légy, magyarul jobban kell tudnod, mint angolul.

2010. jan. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mért ne tanítanának, ott is van angol szak, csak olyan, mint itt a magyar. És a tolmácsképzőt úgyse alapképzésen végezné el, hanem mesterképzésen, addigra meg már hazajönne. Fogalmam nincs, hogy hogy lehet, de biztos nehéz, és nyilván kemény összegekbe kerül, hacsaknem jutsz valami ösztöndíjhoz.
2010. jan. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Dávid ***** válasza:

Szia! nagyon drága akülföldi tanulás+ albérlet+repjegy+megélhetés, ráadásul szerintem ez így értelmetlen, hacsak nem tudsz már minimum felsőfokon angolul.

Fordítót pl. magyar egyetemeken is képeznek, harmadannyi pénzért, és akkor nem kell távol lenned évekig.

De Te tudod...

2010. jan. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azért gondolkoztam ezen, mert anglisztikára szeretnék, de akkor szükséges angol emelt érettségi, ez nem is gond, mert ezt megtudnám tanulni, meg tanulom is a suliba rendesen, de a másik tantárgy még ott van a töri, magyar és német amit tanulok a suliban, de a német az nagyon rosszul megy, képtelen vagyok beszélni. A magyart és törit nem ismerem, mármint hogy tudnék emelt szintűre menni ebből, vagy nem, mert gondolom jó sok mindenki fog kettőből emeltezni, mert a +40 pont nem jár az angol emeltért, és elég nehéz a pontjaimat összevakarni. Tudja valamelyikőtök, hogy milyen a magyar és töri emelt? érdemes lenne nekem megpróbálkoznom velük?
2010. jan. 4. 16:49
 8/10 anonim ***** válasza:

A gyk-nek már visszatérő vezérmotívuma ez az anglisztika 40 pont. Jár. Az angol nyelvvizsgáért nem. Úgyhogy elég még egy emelten gondolkoznod. Egyébként a kinti tanuláshoz Cambridge Proficiency vizsga kell és az nem piskóta.

22.08

2010. jan. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ohm, ajanlom, hogy magad nezz utana az informacionak mivel amit itt valaszoltak az nem teljesen a tenyeken alapulnak. Mivel en Angliaban jarok egyetemre, ezert leirhatnam neked, hogy mi kell, azonban jobban jarsz ha magad nezel utana tobb okbol kifolyolag: (I) Nem tudom, hogy melyik es foleg milyen tipusu egyetemen szeretnel tanulni, egy brit elit (pl Durham, Bristol, Edinburgh) vagy egy golden-triangle (pl Cambridge, UCL, Imperial, Oxford) egyetemre masok a felveteli kovetelmenyek (pl nyelvvizsga szintje, tipusa, kvalifikavio,stb) mint mas egyetemekre es az 1992 Groupra (a regi foiskolak). (II) Nem tudom milyen varosban szeretnel elni. (III) Nem tudom, milyen hattered van (igy meg ajanlani se tudok egyetemet. (IV) Ha magad nem tudsz utana nezni akkor lehet, hogy jobb ha hagyod az egeszet (es ezt tenyleg nem rossz indulatbol mondom). A weboldalakon minden informacio fenn van, es a legtobb egyetemen es collegeon is nagyon segito keszek az emberek altalaban (ugy ebbol elnek).


Viszont masokkal ellentetben szerintem sokat segitene, ha itt tanulnal es nem otthon mivel az angolt sokkal jobban elsajatitanad mint otthon, es egy jo fordito sok mindent csak akkor ert meg, hogy ha elt (legalabb) az (egyik) orszagban ahol a nyelvet is beszelik.

2010. jan. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

szia

en itt tanulok kint, magam fizetem.

ha szeretnel tobb infot irj privit aztan hatha tudok vmit segiteni :)

udv

2010. jan. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!