Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan vegyem rá a szüleimet...

Hogyan vegyem rá a szüleimet hogy cserediák lehessek?

Figyelt kérdés
Most vagyok 9-es alapsulin 15 éves (novemberi). szóval 15-16 lennék az exchange year-emen. Hogyan vegyem rá a szüleimet hogy kiengedjenek USAba egy évre?
2014. júl. 7. 14:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Jelentkezz, és ha egyáltalán kiválasztanak akkor onnan nem sok visszaút van, el kell, hogy fogadják.

Indokolt meg: óriási tapasztalat szerzés, elképesztően jó angol nyelvtanulás stb.

2014. júl. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Próbálj észérveket hozni. Pl. ne azt mondd, hogy "így világot látsz" stb., hanem, hogy később az angollal szeretnél továbbmenni, esetleg anglisztika szakra menni, vagy kint dolgozni, ilyesmi. Tehát egy konkrét elképzelést állíts mögé. Az egy másik dolog, hogy még nagyon fiatal vagy, és nem kőbe vésett írás a jövőd, de ha valami értelmes érvet mondasz nekik, akkor jobban elengednek talán.

Plusz az egyik tanárodat is "beszervezheted", azaz elmondhatod neki, hogy szeretnél menni, de a szüleid nem annyira rajonganak az ötletért... Ha tényleg jó vagy, akkor az angoltanárod is biztos támogat ebben, akár a szüleidet is meggyőzheti.

2014. júl. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 szabina555 ***** válasza:
azt is mondhatod még, hogy ez nagy önállóságra teszel szert, ami igaz, és ezt ők is tuti akarjál. plusz hatalmas élmény. ha semmiképp nem engednek, én is csak azt tudom mondani, hogy titokban csináld, aztán nincs visszaút. nálam is valami hasonló volt a helyzet, aztán már tök büszkék voltak rám, hogy egyedül végigcsináltam. szal hajrá, ne add fel :)
2014. júl. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!