Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Az erasmus hogy működik?

Az erasmus hogy működik?

Figyelt kérdés
tervezem hogy a köv. tanévben pályázok vmilyen külföldi ösztöndíjra. Melyik külföldi egyetemre lehet kimenni? Megvan határozva hogy erről meg arról a szakról csak x meg y helyre(konkrét városba meg egyetemre) lehet menni vagy ez szabadon választható?
2014. júl. 10. 10:36
 1/4 A kérdező kommentje:
ezt azért kérdem mert nekem már megvan a konkrét elképzelésem, azaz tudom hogy melyik egyetemre mennék konkrétan csak attól tartok, hogy majd meglesz határozva 5 egyetem elszorva Európában
2014. júl. 10. 10:38
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Olyan egyetemekre lehet menni Erasmusra, amik:

- Az EU tagállamaiban (27 ország) + Horvátország, Izland, Liechtenstein, Norvégia, Svájc és Törökország egyikében találhatók

- Azonos / hasonló szakra mész (pl. orvosin nyilván csak orvosira mehetsz ki külföldre), mert a külföldi tanulmányt be kell számítani a belföldibe

- Ha a felsőoktatási intézmény rendelkezik Erasmus felsőoktatási programtervvel (Erasmus University Charter)


Bővebben: [link]

2014. júl. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen az anyaegyetemnek mindig van egy listája, hogy kikkel vannak partnerszerződésben (azaz kiktől fogadnak és kikhez mehetnek a hallgatóik ösztöndíjra), de ez nem kőbe vésett!!!!


Nálunk is az idén egy pár Grazba ment erasmussal, pedig nem volt benne a listában. Ehhez viszont vagy kőkemény meggyőzőkészség kell vagy jó kapcsolatok. El kell ugyanis intézni, hogy a két intézmény partner szerződést kössön, ami sok idő, és jópár emailváltás. Persze egyetemje is válogatja, ki mennyire nyitott. Náluk pl az osztrák egyetem tökre készséges volt, de én pl. az angol egyetemekről azt hallottam, hogy nem nagyon nézik jó szemmel a külföldi diákokat, pláne nem akik Németországtól keletről érkeznek.

2014. júl. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Alapvetően adott egy lista, hogy hová lehet menni.

Viszont nálunk van olyan lehetőség is, hogy gyakorlatra ki lehet menni (minimum 2 hónapra) bárhová, csak le kell beszélni az adott hellyel, hogy fogadjanak.

Ez spec. orvosi egyetemen van így, nem tudom, más szakon van-e ilyen lehetőség.

2014. aug. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!