Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvvizsga kell az...

Milyen nyelvvizsga kell az Erasmus programhoz? Szeretnék majd a következő tanévben kimenni, még nem tudom hova és nem is igazán tudom hogy működik. Aki volt vagy megy, írna pár fontos infót? De legfőképp a nyelvvizsgáról.

Figyelt kérdés
Érdekelne mi az általános elvárás egy ilyen programban :) Ki és miért mehet, mi szükséges hozzá. A nyelvviszga típusa, fajtája és foka érdekel :) köszönöm
2009. máj. 12. 16:45
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem anno 4 éve középfokúm volt mielőtt kimentem ,de le se szarták, mert úgyis elbeszélgetés van, ott meg kiderül ,hogy tudsz-e kommunikálni vagy sem. De nyugi nem érdekli őket a nyelvtanod, fejezd ki magad, értesd meg magad és kész. Én szakmai programmal voltam kint, így nyilván szakmai témában is folyt elbeszélgetés, na az húzósabb volt ,mert kertesgettem néha a szavakat. Annyi mákom volt szerintem ,hogy gyógypedagógiából még nincs szakmai nyelvvizsga így kb örültek ,hogy ennyit is tudok angolul róla gagyogni. Igazából pályázol, tanulmányi eredmény, kutatás ha van, és akkor már jó alapod van. Nekem volt kutatásom és konkrét célokkal akartam kimenni és ezt értékelték. A másik elvárás persze a pénzügyi rész ,mert elég borsos ára van a dolognak ,még úgy is hogy támogatnak. Nekem szerencsére sikerült kint megnyernem egy pályázatot/ösztöndíjat úgy egy kicsit könyebb volt.

2009. máj. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!