Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Érdemes-e külföldön tanulnom...

Érdemes-e külföldön tanulnom mondjuk 1 évet?

Figyelt kérdés
Esetleg kint érettségizni ha később az orvosi a cél? Az orvosit persze itt végezném. A profi angol és a plusz pontok miatt érdekelne. Vagy többet veszíthetek az itt tanult emelt biológia és kémia miatt?
2010. jan. 8. 15:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, orvosit kicsi eséllyel csinálod meg csúszás nélkül, akkor (is) kimehetsz még külföldre.
2010. jan. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezt tapasztalatból írod vagy ezt tanácsként gondoltad? Egyébként azért gondolkoztam ezen mert hátha így nagyobb az esély a bejutásra!? Eddig csak olyanokat hallottam, hogy reménytelen a bejutás.
2010. jan. 8. 15:43
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Annyival nagyobb az esély, hogy akkor nem kell feltétlenül emeltezned bioszból és kémiából/fizikából is, mivel egy külföldi év után csak lesz olyan jó nyelvtudásod, hogy letehesd a felsőfokú nyelvvizsgát.
2010. jan. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Itthon is tesznek le 16-17 évesek felsőfokú nyelvvizsgákat és nem azért, mert valakijük is angol. Veszik a fáradtságot, eljárnak tanárhoz, gyakorolnak, lesik a fejlődés lehetőségeit. Meg is lesz az eredmény.

Bioszból mindenképp emeltezned kell, és kémiából/fizikából sem árt. Így meg is vannak a pluszpontok, tehát a nyelvvizsga nem számít.. Erről ennyit.

Ha nagyon akarod az orvosit, nem lehetetlen. Tanulj keményen, biológiát és kémiát is, gyakorold az előző évek érettségijeit, olvass utána mindennek, ami nem tiszta.

Nem kell azért külföldre menni tanulni, 1 év annyira nem is sok, később is lesz még lehetőséged.

2010. jan. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az előzőnek írnám. Nem vagyok lusta és veszem a fáradságot! Még csak nyáron leszek 14 éves. Angol és magyar versenyekre járok, kémiából idén szeretne a tanár versenyre vinni. A kémiát egyébként is nagyon imádom. Kitűnő vagyok minden tárgyból /eddig/ 7éve. Ha van nyelvvizsgám az egy dolog. Attól még nem biztos, hogy meg is tudok szólalni. Anyanyelvi szinten beszélni az meg egy másik! Legalábbis a szüleim ezt mondták kicsi korom óta és tudom ,hogy igazuk van.
2010. jan. 9. 20:40
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha Mo-n szeretnel orvosira jarni akkor ajanlom, hogy ott is erettsegizzel. En kulfoldon erettsegiztem (Uj Zelandon) immar 6 eve es nagyon megszivtam a BCE-el mivel nem fogadtak el a papirjaimat mivel ott teljesen mas az osztalyozasi rendszer (pl 66% folott A, stb). Ebbol kifolyolag Hollandiaba es Angliaba jartam/jarok egyetemre. NEm mondom, hogy banom csak figyelmeztetlek, hogy ezt be lehet nagyon nezni, mivel 6 eve meg az embereknek fogalmuk se volt rola, hogy a kulfoldi oktatas hogyan mukodik (meg az oktatasi miniszteriumba se tudtak segiteni, a hivatalos fordito iroda teljesen felre forditotta az erettsegimet, az egyetemi papirjaimat is rendszeresen felre forditjak, stb).


Ha csak egy evre szeretnel elmenni akkor vagy halasszal, vagy menj 11.-ben, vagy menj Erasmusozni, vagy csinald a Mesterkepzest kulfoldon...

2010. jan. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Orvosin már kötelező egy emelt...
2010. jan. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Már gondolom az emelt érettségire gondolsz valami természettud. tárgyból!? Igen erről hallottam. De mindenkinek kötelező lesz egy emelt valamelyikből.
2010. jan. 11. 15:40
 9/9 A kérdező kommentje:
Jaj, most kapcsolok! Egy választott lesz kötelező pl: kémia, fizika vagy biosz. Az orvosin mondjuk logikus, hogy emelt kell valamiből.
2010. jan. 11. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!