Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Anglia, egyetem, tandíj. Hogy...

Anglia, egyetem, tandíj. Hogy van ez az állami kölcsön?

Figyelt kérdés

Utánaolvastam már itt-ott, mindenféle információval találkoztam, de alapvetően nem sok átfedés volt köztük. :D Azt tudom, hogy a brit diákhitel állítólag jóval értelmesebben működik, mint a magyar, és évente fel is lehet venni pont annyit, amennyi a tandíj, de a törlesztés hogy működik? Olvastam, hogy csak akkor kell elkezdeni, ha már te magad is keresel valamennyit, de azt is, hogy nem kell vele foglalkozni, mert elévül (???). Másrészt ha ez ilyen "egyszerű", miért marad bárki otthon az anyagiakra hivatkozva?

Akinek esetleg van ilyen tapasztalata, az megosztaná velem? :)



2014. júl. 21. 18:56
 1/6 anonim ***** válasza:
A diakhitelt EU-s csak a tandijra kap, megelhetesre nem. Szerintem sokan neheznek talaljak az anyagiak eloteremteset a megelhetesre ami kb 50 000 Ft hetente Londonba.
2014. júl. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A törlesztés úgy van, hogy ha majd kirepültél az egyetemről, és elkezdesz dolgozni, akkor egy bizonyos szint (évi 21000 font) feletti fizetésed 9%-át kell visszafizetni. Tehát ha 20000 fontot keresel, akkor nem kell semmit fizetni. Ha 22000 fontot keresel, akkor 90 fontot kell fizetni, stb stb


A hivatalos oldalról érdemes tájékozódni, az a biztos: [link]

2014. júl. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

További tény, ha egyetem után nem szólsz nekik semmiről, és elhúzol egyéb országba a diplomád után dolgozni, az életben nem találnak meg. Ha mégis megtalálnak, mert naiv voltál, akkor is csak el kell kezdened vagy az X-21000 font (ez országonként változik) évi 9%-át fizetni, vagy egy átalányt, ami asszem most valami havi szar 300 font, de a lényeg, hogy nincs bünti. Érdemes számolni, néha az átalány jobban megéri, de természetesen egyáltalán nem fizetni éri meg a legjobban. Patkánytelep Anglia meg kinyalhatja. Ha eléred a nyugdíjkorhatárt, tartozásod elévül és eltűnik örökre, nyugdíjra nem voantkozik a tandíj-visszafizetési kötelezettséged.


Magát a pénzt nem látod, az egyetemnek fizetik közvetlenül, ledurrantani nem tudod, ha erre gondoltál.


Mellesleg, Skóciában nincs 9000-res tandíj, sőt néhány egyetemen EU hallgatóknak teljesen ingyenes (Angoloknak 9000, szimmetria elvén, hiszen a Skótoknak is ennyit kell fizetnie Angliában).

2014. aug. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem akarok leemelni az összegből semennyit se.

Azért ez elég érdekes, hogy ha lelép az ember, minden megy tovább ugyanúgy. Hánymilliós tartozásuk van így a diákoknak?

Ugyanakkor - ha az ember jól keveri a lapokat és lesz egy állandó munkaviszonya - évi kilenc százalék nem olyan vészes, vagy igen?

2014. aug. 1. 16:06
 5/6 anonim ***** válasza:

Mihez képest? A nulla százaléknál rosszabb, illetve vedd figyelembe hogy a határösszeg felé eső jövedelem évi 9%-át a nettódból fizeted, természetesen, átlagosan közel dolgozó életed végéig (szeretnél adós-rabszolgaként kezdeni nagyon?).


Ha "jól kevered a lapokat", nem Angliában maradsz (egyébként is putri szar), ugyanúgy lesz állandó állásod (amiről most még azt hiszed hogy az a legjobb munkaviszony-infrastruktúra) mondjuk egy harmadik országban, ÉS nem fizetsz semmit (ha nem szólsz senkinek Angliában erről semmit, hivatalosan). Nyugdíjkor átlépésével elévül, abból már nem kell fizetned. :P


Anglisztán meg megtanul szépen európainak lenni, vagy egyedül evickélni.

2014. aug. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Utaltam rá fentebb, de leírom neked közvetlenül: annyi tartozásod van, amennyit be lehet hajtani rajtad. Ha sosem fizettél nyugdíjig, akkor nulla. Ha idővel elcseszed és mégis behajtanák, akkor sincs semmi baj, csak onnantól fiztetned kell, tehát nyugdíjkorhatárig, ez annyival kevesebb lesz amennyivel később juttatod tudomására az SLC-nek hogy hol dolgozol, értelemszerűen.


Más. Azért maradnak otthon, mert lusták, mint az angolok. Nem tanulni, hanem csinálni, akarni, üldözni valamit. Sírni könnyebb, és félnek, hogy ha belemennek, nincs kifogás miért kúrták / lustulták / bénázták el. Valamint, Angliában nincs görgetés, nincs pótvizsga (utóbbi van, de csak kettes lehetsz, és csak szeptemberben van a köv tanév előtt). Fosnak hogy nyomni kell. Nem nagyon, de ez a legtöbb szar magyarnak nem fekszik. Hozzáteszem a legtöbb lusta dilettáns szar angolnak se, kétharmaduk ki is bukik, és folyamatosan sírnak. Ennek ellenére ne felejtsd el, hogy meg is kell élned közben, nagyon-nagyon alaphangon 700-1100 font per hó kell, helytől függően. Ezért miniatűr koleszszobát kapsz, persze ha kapsz mert csak első és utsó évben "jár" ha kéred, meg enni tudsz, ennyi. Koleszt 400 alatt felejtsd el, de legalább egyedül vagy benne (többágyas egyáltalán nincs). Dolgozni maximum 16 órát dolgozhatsz legálisan egy héten, ebből fiatal külföldiként nem fogod a negyedét sem a szükségesnek megkeresni, de több melóval sem biztos, ha a tipikus egyetemista melókat nézzük (bárpult, ruhabolt, stb). Ez a zsé itt éhbér, de sok otthoni családnak elég meleg kipattintani 280-440 ezer forintnyi fontot havonta csemetéjüknek, tudom, nem mindenkinek, de azért sok családnak ez túl drága önmagában.


Ami jobb, sokkal: akadémiai szabadság, diplomamunka lehetőségei, csak egy nagy vizsga évvégén per tárgy (igaz ha megbuksz, általában kirúgnak), posztgrad kilátások, munkád elismerése ha tényleg ér valamit, oktatók, professzorok hozzáférhetősége, viszonylag korrekt és valóban eléggé egyenlő bánásmód (kivéve ha csöki diszlexiás vagy egyéb mentális nyomoronc vagy, akinek nem kéne tanulnia egyáltalán, mert akkor kis extrák járnak, ez mondjuk idegesítő).


Ami rosszabb: Anglia maga, szar, pakisztáni, afgán, és egyéb terrorista majmokkal gazdagon füszerezett undorító penészes putritanya, és méregdrága, főleg az effektív életszínvonalhoz képest, ami sehol sincs az átlag nyugat-Európai ekvivalenshez képest.

2014. aug. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!