Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ösztöl Nemetorszagban fogok...

Lafee kérdése:

Ösztöl Nemetorszagban fogok egy Studienkollegban tanulni. Egy ismerösöm azt mondta, hogy kaphatok lakastamogatast, valamint beilleszkedesi penzt. Ti mit tudtok ezekröl a tamogatasokrol? Mik vannak es hol lehet ezeket intezni?

Figyelt kérdés
Valamint az egeszsegbiztositast nem lehet megoldani, hogy ne kelljen havonta 80 eurot fizetnem?

#egyetem #külföldi támogatás #külfölfi tanulás
2014. aug. 1. 21:46
 1/2 anonim ***** válasza:

tartsd meg az otthoni egészségbiztosításod. kb havi 7000 ft.


én nem tudok semmiféle lakástámogatásról és beilleszkedési pénzről, meglepődnék, ha egy diáknak ilyet fizetnének. németország hiába gazdag ország, a diákokat nem nagyon támogatják. alig vannak ösztöndíjak, és itt valahogy az él az emberek fejében, hogy diáknak lenni és egyetemre járni luxus, nem pedig valami hátrányos helyzet amit támogatni kell. aki egyetemre akar járni, annak ott a diákhitel vagy a munka.

2014. aug. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
heló, én sajnos nem tudok segíteni, de érdekelne, hogy miért döntöttél a studienkolleg mellett! Engem most visszautasítottak 2 egyetemen mert nem volt emelt matek érettségim, de nem vagyok hajlandó elmenni studienkollegba ahol felkészítenek b2-es szintre, és mellette dolgozni sem tudok (megvan a c1-es nyelvvizsgám). Inkább leteszem otthon az emelt matekot! Háh
2014. szept. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!