Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Megéri külföldön tanulni? Ha...

Megéri külföldön tanulni? Ha igen, melyik országban? Angolul tudok középszinten

Figyelt kérdés

Angolul tudok beszélni középszinten, már 8 éve tanulom a nyelvet, de még lenne mit fejlesztenem, nyelvvizsgát tenni ebben az évben kell majd, jövőre érettségizek.

Jobban megéri külföldön tanulni, mondjuk ha utána egy másik országban szeretnék dolgozni?

Hallottam, hogy Dániában ingyenes az oktatás. Bár kicsit félek, se repülőn nem utaztam még, szüleim se tudnak angolul, először félnék kimenni, de talán megszoknám utána.


Szívesen tanulnék emberi erőforrások szakon, vagy valami business szakon, esetleg pszichológia is érdekelne.


Nem tudom mi legyen. Szüleim hiányoznának, az otthonom is, azért a kaja, szállás ott sem olcsó, plusz repülőjegy. De ami nem hiányozna, az a sok csöves, a sok cigány, a rossz közbiztonság, az Orbán-kormány vagy a baloldal civakodása. Már az idős ismerőseim is azt mondják, hogy menjek ki, az én érdekem.

Ki szeretném próbálni, én úgy érzem, a 3 év alapképzést, ha mondjuk Dániában elvégezném, az még nem is olyan hosszú idő, és a nyelvet is jobban megtanulom.


Hú, nekem ez a 4 év gimi rengeteg, úgy érzem többet ilyen nem akarok, nagyon sok volt. 3 éve alapképzést még szívesen elvégezném, de ha nem muszáj, akkor mesterre már nem biztos, hogy elmegyek.



2014. aug. 13. 00:27
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Az ingyenes képzés egy dolog, viszont a megélhetés a többszöröse az itthoninak. Megengedhetitek ezt magatoknak? Suli mellett sem nagyon valószínű, hogy eleinte lesz munkád, bőven elég lesz megszokni az új környezetet, új követelményeket, stb.

Viszont, ha minden adott ahhoz, hogy kint tanulj, akkor egyértelműen vágj bele, mert megéri! Az angol középszint az viszont kevés, még felsőfokkal is szenvednél - legalábbis az elején. Érdemes maximálisan felkészülve kimenni.

2014. aug. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Most lesz 9. éve, hogy tanulom az angolt, igaz még sok mindent nem értek, kell a szótár, de úgy gondolom ez jó alap lenne, hogy kimenjek. Itt a közoktatásban úgysem tanulom meg úgy az angolt, mint kint.
2014. aug. 13. 23:41
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Igaz, de ha tényleg középszinten vagy, akkor a szókincsed még elég gyengének mondható. Ha meg úgy tanulnál kint valamit, hogy minden második szót szótárazol, annak sincs sok értelme mindamellett, hogy időd se lenne rá.
2014. aug. 14. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Dubi ***** válasza:
65%
Én középfokon voltam fél évvel a jelentkezés előtt, és felhoztam felsőfokra fél év alatt, szerintem neked is menni fog, csak bele kell dobnod magad egy kicsit :) Szóval ez nem kizáró ok.
2014. aug. 14. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Főleg, hogy most lesz majd az érettségi, nyelvvizsga, amire tanulnom kell majd, mint állat, ez idő alatt is fejlődni fogok az tuti! Nem mondanám, hogy minden második szót szótáraznom kellene, bár ennyi erővel mondhatnánk azt is, hogy ki se menj külföldre soha, hiszen Magyarországon a közoktatásban nem fogok felső szinten megtanulni angolul. Minden ismerősöm, aki jobban tud, az magántanárral, vagy saját szabadidejét szánta rá, és úgy tanulta meg a nyelvet. Én úgy érzem, hogy ez a 9 év, plusz az állandó angol zene, youtube hallgatás nagy alapot adott nekem. Mert megérteni szinte mindent megértek már, ha oda tudok figyelni és érthetően beszélnek. És ha kimennék, biztos vagyok benne, hogy keményen tanulnám az angolt, nem úgy, mint itt.
2014. aug. 14. 02:35
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

Legtöbbször a bachelor programoknál nincs lehetőség angol nyelvű oktatásra. Szemeszterenként mindig van 1-2 kurzus, ami angolul folyik, de az inkább a cserediákoknak/erasmusosoknak szól. Úgyhogy körüljárnám a helyedben még most a témát, hogy egyáltalán melyik egyetemre jelentkezhetsz, ahol van angol nyelvű oktatás. Én a pszichológiát nézegettem, de nem találtam angol nyelvű oktatást BSC szinten, de majd megnézed, hátha van.


Aztán az angol nyelvvizsga az egy dolog, de nem mindegy, milyen típusú. Minden egyetemnek van egy minimum követelményszintje, ahol megszabják, hogy mely nyelvvizsgákat fogadják el. Ez általában az IELTS szokott lenni.


A harmadik dolog meg a pénzügyi vonzata az egésznek. Hiába ingyenes a képzés, a könyveket magadnak kell megvenned, a szállást magadnak kell fizetned, enned is kell, közlekedned is kell. És az ottani árak nem magyarbarátok, hanem az itthoni áraknak kb a háromszorosai.


Úgyhogy szerintem is szép dolog, hogy Dániában szeretnél tanulni, de mindenképpen alaposan körül kell járni a dolgot.

2014. aug. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%
Középfokkal téged biztos, hogy nem vesznek fel. Mindenképpen az egyetemen oldalán kell tájékozódni.
2014. aug. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
67%

Szia!:) A legtöbb dán egyetem igenis indít angolul kurzust! Ettől nem kell félned. Viszont az itthoni nyelvvizsga nem elég hozzá! IELTS vagy Cambridge kell aminek a letételéért 50 ezret kell fizetni és sokkal nehezebb.

De minimum 500 ezer kell az első (!) hónapra ahhoz hogy kimenj, házat bérelj és tudj kaját venni, tankönyv stb.

Elég drága kint az élet viszont a legtöbb egyetemi diák (aki nem beszél dánul) dolgozik és akár heti 10 óra munkából fent tudják magukat tartani akár takarítói munkából is (hát igen a fizetés is sokkal több) plusz igényelhetsz az államtól is havi kb 200 ezret amit csak lakbérre költhetsz.

Januárba szokott lenni ilyen suli börze szerüség Budapesten ott külön stand foglalkozik evvel! Szerintem érdeklődj náluk!:)

2014. szept. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!