Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Érdemes Svédországban továbbta...

Érdemes Svédországban továbbtanulnom?

Figyelt kérdés
Most fogok érettségizni és mindenképp külföldön szeretnék továbbtanulni, Svédországot néztem ki. Érdekelne a munkavállalás, lakáskeresés és a választható szakok is, amire érdemes lenne jelentkezni. Természetesen már nagyban bújom az internetet, de itt is szerencsét próbálnék. Bárki, akinek van ezzel kapcsolatban hasznos infója, netán tapasztalata, azt nagyon szívesen fogadnám! :)

2014. aug. 14. 00:20
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Ha megtanulsz folyékonyan svédül, simán. Ha most fogsz érettségizni akkor úgy számolom, hogy van rá durván....1 éved.
2014. aug. 14. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Angolul is megtanulhat, nem feltétel a svéd nyelv.
2014. aug. 14. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha szereted ha arab/ni.gger menekültek megerőszakolnak, simán!
2014. aug. 14. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyetem szabhat olyan feltételt, hogy svéd nyelvismeret szükséges, még akkor is, ha a tanulmányait esetleg angolul folytatja. Ezzel általában élni is szoktak sokfelé, s habár arrafelé többnyelvűek az emberek, de még ott is nehezen boldogulna a hétköznapi életben pusztán angol nyelvismerettel - ha meg munkát is akar majd (vagy akár már az egyetem mellett) akkor pláne.
2014. aug. 14. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%
Csak akkor, ha top egyetemre mész. Semmi értelme elmenni külföldre egy olyan egyetemre ami még a hazaiakat sem előzi meg.
2014. aug. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszolónak igaza van, vagy neves egyetemre menj, vagy inkább maradj itthon. Én úgy tudom, sok helyen elég simán az angol, maximum el kell majd menned egy svéd tanfolyamra. De az a leghatékonyabb, ha megnézed az egyetem honlapján a jelentkezési feltételeket, esetleg érdeklődhetsz e-mailben is. Mesterképzésből sokkal több van angolul, mint bsc-ből. Azzal mindenképpen legyél tisztában, hogy - bár a tandíj ingyenes - a megélhetés miatt így is többet kell majd fizetned, mint itthon, kb kétszeresét a Magyarországon megszokottnak. ( nyilván ez attól is függ, milyen családból származol, lehet valakinél 100e/hó, valakinél 500e/hó a normális... :) ) Sok sikert neked!
2014. aug. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!