Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mi a különbség az Erasmus és...

Mi a különbség az Erasmus és az Erasmus+ között?

Figyelt kérdés
Azt hittem, hogy az Erasmus+ az új neve a régi Erasmus Mundusnak, de kezdek elbizonytalanodni. Van még olyan program, ahol a teljes msc-t el lehet végezni külföldön ilyen támogatással?

2014. aug. 25. 20:26
 1/3 anonim válasza:

SZiasztok!

Megéri ERASMus-szal kimenni, de csakis az élmény miatt. Nekünk rengeteg rossz tapasztalatunk volt BELFORT-banm és a franciák le sem tojták, hogy mi lesz velünk, őket csak az érdekelte, hogy inél több diákot beszervezzenek! (A MAGYAR KOORDINÁTORRAL SEMMI BAJ NEM VOLT!!!!!)

Csaknem egy hónappal előbb ott kellett lennünk a nyelvórák miatt. A koordinátor rendkívül gonosz nő volt. Ő angliából jött és csak az angolokkal meg az amerikaiakkal volt kedves. Ez igaz volt két másik tanárra is: az amerikai lány 2 év környezetérnöki szak után nem tudta, mi a különbség levegő éés oxigén között, erre az amerikai tanártól kapott 18/20-at. Mi ugyanazt a tanulmányt adtuk be és kaptunk 12/20-at úgy, hogy mi magyar környezetmérnökök voltunk. Ilyenből volt 30 az egy év alatt.

Technikai problémák: nem érkezett meg a magyar számláról a kéypénzünk, a franciák leszarták, hogy hogy fizetsz lakbért. Az amcsi csajnál leszakadt a plafn, nem öttek javítnai. A romániai lánznál egy hétig, az argentin fiúnál két hétig nem volt áram, nem jöttek. A brazil fiúnál víz nem volt kt hétig. Rengeteg gond volt a papirmunkával is. Amikor megemlítettük, hogy ez és ez és ez nem tetszik, a tanár azt mondta a SzEMüNKBE, hogy "exchange students are just like pain in the ass".

És akkor nem beszéltünk kultúrából adódó gondokról, rasszizmusról, vagy arról hogy mennyire nem segítettek a tanárok.

De legalább amikor hazajöttem az évi 14 tárgyból akkreditálhattam 4-et. Kösz.

2014. aug. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a hozzászólást, de a kérdésre esetleg nem tudsz válaszolni?
2014. aug. 26. 18:16
 3/3 anonim válasza:
Tudtommal a plus már szakmai gyakorlatot is támogat. a simával csak tanulni mehetsz, azzal is csak olyan helyre ahol van szerződés a két egyetem képzése között (ugyan is le kellene fogadniuk a külföldi egyetemen tanult tárgyakat itthon)
2014. okt. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!