Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » 17 éves vagyok és szeretnék...

17 éves vagyok és szeretnék ki menni az Egyesült Államokba, van ott rokonom akinél tudnék lakni. Szeretnék ott leérettségizni és később az állampolgárságot is felvenni. Így milyen lehetőségeim lennének és mi kéne ahhoz, hogy kimehessek?

Figyelt kérdés
2014. szept. 6. 21:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Semmilyen lehetőségeid nincsenek, hacsak azok a rokonok nem a szüleid.
2014. szept. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2014. szept. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha nem ott születtél, vagy nem vagytok milliomosok akkor nincs sok esélyed.


Annyi lehet, hogy magyar egyetem ösztöndíjával (pl. Erasmus) kimész tanulni egy ideig. Vagy a végzettséged által kitudsz menni dolgozni, ha nagyon jól tanulsz/dolgozol. Ilyenkor a munkahely aláírja neked a papírjaidat, hogy lesz a "pártfogód".

Ezen kívül még van olyan, hogy zöldkártya lottó. De annyian jelentkeznek rá, hogy igen kicsi az esély arra hogy kihúzzanak. Plusz azt hiszem 18-nak kell lenned hozzá legalább.


De ne nagyon reménykedj, mert szinte lehetetlen a dolog az egyetemen kívül. Ez ma már korántsem úgy megy mint régen. Ezzel nem elkeseríteni szeretnélek, csak megmondom, hogy ne éld bele magad teljesen.


Esetleg ha az a rokon nagyon közeli családtag, akkor talán létezik valamilyen módszer. De ennek utána kéne nézni pl. a nagykövetségen.

2014. szept. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!