Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Brazíliába vagy valamelyik...

Brazíliába vagy valamelyik spanyol nyelvű országba menjek nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés

Tehát spanyolt vagy portugált érdemesebb tanulni?

Brazíliába vagy valamelyik szomszédjába lehet érdemes egy kicsit kiköltözni?

Nagyon hajlok rá, hogy legalább egy kicsit megpróbáljam valamelyiket.

A nagy kaland.

Én is szeretnék belevágni.Másoknak is sikerült,talán nekem is összejöhet.

Tudnátok tippeket adni hova érdemes menni?

Melyik ország,város,nyelviskola, stb. ?

Hol milyen az biztonság,a megélhetés,mert a pénz sem utolsó. Vagy Kuba?



2014. szept. 11. 17:13
 1/6 szabina555 ***** válasza:

szerintem a spanyolt válaszd, azt többen beszélik. és azt feltételezik, hogy 2030ra több spanyol anyanyelvű ember lesz, mint angol... ráadásul a két nyelv nagyon hasonló, szóval ha az egyik megvan, utána a másik sem olyan nehéz már.


szerintem inkább Spanyolországba menj, az közelebbi és biztonságosabb. de ha mindenképp Dél-Amerika, akkor szerintem Argentína a legbiztonságosabb, Kolumbiát kerüld.

2014. szept. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

A legfejlettebb és legbiztonságosabb Latin-Amerikai ország Kuba. Olyasmi, mint Magyarország a 60-as évek eleje felé.


Képeket megnézed csóróság van, dehát ott legalább mindenkiről valamennyire gondoskodik az állam, nincsenek favellák és milliomosok, csak egy európai szemmel szegény, de latin-amerikai szemmel irigylésre méltó munkásosztály.


Külföldiként sajnos drága ország, az árak kicsit magasabbak, mint Magyarországon. Kubai állampolgárok számára van jegyrendszer, aminek a segítségével pár ezer forintból meg lehet élni havonta, neked ilyen nincs, úgyhogy olyan drága, mint Manhattan.

2014. szept. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is a spanyolt válaszd. Többen is beszélik, meg közelebb is áll a magyarhoz mind kiejtésben, mind írásban. A portugálban van pár speciális karakter.

Dél-amerikai országok közül én Chilét vagy Uruguayt javasolnám, ezek a legbiztonságosabbak a térségben. Nyilván nincsenek világszínvonalon, de ha nézel képeket, európai szintű nagyvárosokat is láthatsz elég modern épületekkel és járművekkel. És ha esetleg olvasol helyi híreket, láthatod, hogy az ő gazdaságukat is szinte ugyanazok a kérdések foglalkoztatják, mint minket itt Közép-Európában.

2014. szept. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Esetleg szervezetet,iskolát is tudnátok ajánlani kik,kiken keresztül érdemes belevágni?

Tapasztalatok vannak?

2014. szept. 12. 18:12
 5/6 szabina555 ***** válasza:
nekem nincsenek, de munkát tudok. vagyis ilyen közvetítő céget. nemtudom, milyen iskolára gondolsz?
2014. szept. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pl. a NoVa Experience egy ilyen szervezet, Dél-Amerikában is vannak kapcsolatai. Elég drága, de tanulás mellett lehetőség van munkavállalásra is, és szállást is tud biztosítani.
2014. szept. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!